Kategorie
Pomysł na biznes Własny biznes

Dlaczego dropshipping jest popularny?

Niezależnie od tego, czy jesteś na YouTube, czy na Facebooku, jest wiele osób, które reklamują swoje usługi, aby pomóc Ci odnieść sukces w dropshippingu. Jest też wielu specjalistów, którzy oferują bezpłatne samouczki, które pomogą Ci rozpocząć działalność w tej branży. Ale dlaczego dropshipping jest popularny?

Czy to w ogóle oszustwo, jak twierdzą niektórzy? Przejrzyjmy i przyjrzyjmy się modelowi biznesowemu dropshippingu, a następnie wspólnie dowiedzmy się, dlaczego stał się jednym z najpopularniejszych biznesów w świecie online.

Jak działa dropshipping?

Dropshipping to partnerstwo biznesowe, ale między stronami nie ma pisemnej umowy. W tej strategii biznesowej sprzedawca szuka dostawcy produktu i przez większość czasu nie musi nawet osobiście spotykać się z dostawcą.

Sprzedawca musi tylko skontaktować się z dostawcą, a czasami nawet nie musi tego robić. Istnieje wiele witryn dropshipping, na których można znaleźć dostawców, takich jak AliExpress.

Możesz także zarejestrować się w celu uzyskania członkostwa w wielu firmach, które oferują bazę danych dostawców w wybranym przez Ciebie kraju.

Geek Cat - dlaczego dropshipping jest tak popularny

Dlaczego dropshipping jest popularny?

Dropshipping jest bardzo popularny z kilku powodów. Krótko mówiąc, oferuje wiele korzyści zarówno sprzedawcy, jak i dostawcy.

Oto powody, dla którego dropshipping jest popularny:

#1Nie potrzeba żadnych zapasów

Nie musisz kupować przedmiotów przed wystawieniem ich na sprzedaż. Jedyne, co musisz zrobić, to kupić co najmniej jeden, aby móc wypróbować produkt. Jeśli są wysokiej jakości, łatwo będzie je sprzedać, a nie będziesz miał problemów z niezadowolonymi klientami.

#2 Łatwość w zarządzaniu

W dropshippingu nie musisz nawet monitorować własnych zapasów czy sprzedaży. Istnieje wiele aplikacji, które zrobią to automatycznie. Nie musisz zmieniać cen na swojej stronie internetowej, ponieważ zmienia się cena u dostawcy; system zrobi to za Ciebie.

#3 Żadnych logistycznych bólów głowy

Nie musisz drukować etykiety wysyłkowej. Nie musisz pakować towarów i udawać się do firmy logistycznej. Dostawca zrobi to za Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to sprzedać.

#4 Potrzeba niewielkiego kapitału

Nie musisz kupować zasobów reklamowych, jedynym kapitałem, którego potrzebujesz, jest opłata za hosting witryny. Jeśli nie chcesz za to płacić, możesz wysłać dropshipping za pośrednictwem Amazon, eBay lub Allegro i możesz rozpocząć działalność za darmo.

#5 Nie potrzeba magazynu

Nie musisz wynajmować magazynu, aby zachować swoje zapasy, ponieważ nie będziesz utrzymywać zapasów. Nie potrzebujesz też dużego biura.

Możesz pracować z salonu lub kuchni lub, jeśli chcesz, w kawiarni. Możesz również zatrudnić freelancerów do pomocy, którzy będą pracować w swoich domach.

#6 Wiele produktów do wyboru

Istnieją miliony produktów od tysięcy dostawców. Możesz wybrać popularne produkty lub skupić się na określonej niszy i znaleźć odpowiedni rynek dla tego produktu.

#7 Duży rynek

Świat jest Twoim rynkiem. Ponieważ możesz znaleźć dostawców z całego świata, takich jak Wielka Brytania, Chiny, Australia, Stany Zjednoczone, Polska i wiele innych, możesz sprzedawać swoje produkty do krajów znajdujących się w pobliżu dostawcy, aby uzyskać szybki czas wysyłki.

#8 Łatwy do nauczenia i konfiguracji

Nie musisz kończyć studiów, aby odnieść sukces w dropshippingu. Aby się tego nauczyć, potrzebujesz tylko odpowiedniego nastawienia. Nie musisz też tworzyć strony internetowej, ponieważ istnieje wiele zautomatyzowanych kreatorów stron internetowych typu „przeciągnij i upuść”, których możesz użyć.

#9 Dostawcy są zainteresowani współpracą

Wielu dostawców uwielbia sprzedawać swoje produkty przez pośredników, ponieważ mogą skupić się na produkcji zamiast skupiać się na sprzedaży. Jeśli dostawca ma 100 osób sprzedających swoje produkty, byłby skłonny obniżyć cenę swojego produktu i sprzedać go sprzedawcom po cenach hurtowych, nawet jeśli sprzedawcy dropshipping kupują pojedynczo.

Jak uruchomić dropshipping?

Kroki, które należy wykonać, aby móc zbudować swój sklep internetowy, są proste. Musisz jednak wiedzieć, że dropshipping to poważny biznes i musisz poświęcić czas, aby naprawdę stworzyć profesjonalną stronę internetową i biznes.

Przeczytaj szczegółowy plan rozpoczęcia dropshippingu.


Artykuł zewnętrzny przy współpracy z Trochimowicz.com.