Kategorie
Bez kategorii

Kalendarz do pobrania – styczeń 2018

Darmowy kalendarz do pobrania – styczeń 2018 (w trzech wersjach kolorystycznych!). Gotowy do pobrania, wydrukowania i planowania. Oto, co dziś dla Was przygotowałam!

Jak Wam minął tegoroczny grudzień? U mnie kompletnie nie przypominał tych wszystkich grudniowych obrazków z Instagrama! Żadnego bezkarnego wgapiania się w śnieżynki za oknem, kontemplowania uroku choinkowych światełek z kubkiem czekolady w dłoni czy wymyślnych kalendarzy adwentowych, co to latają po Pintrestach i innych takich. Nope. Było za to dużo pracy, premiera nowych „Gwiezdnych Wojen” (obowiązkowo!), wyjazdy (zaliczyć 3 razy w ciągu tygdnia Warszawę, mieszkając w… Rzeszowie, to jednak wyczyn 😉 dzięki Bogu za loty, które trwają tylko godzinę!) i przygotowania do świąt.

W między czasie także bardzo owocny czas spędzony ze startupami na Google Developers Launchpad Start – Campus Startup School Class 2, gdzie byłam mentorem podczas Marketing Day, oraz CEE & Russia Developer Agency and Partner Day, gdzie dowiedziałam się sporo o nowych kierunkach i szansach w programie Google Agency.

Grudzień to jednak przede wszystkim przygotowania do świąt. Co to oznacza w praktyce? Pachnąca choinka w naszym mieszkaniu, która zagościła już na poczatku miesiąca. Próby odnalezienia w napiętych grafikach chwil, w których można zwolnić, przystopować, rozplanować świąteczne upominki i harmonogram wizyt, tak, aby nikogo nie pominąć. W tym roku chellenge był tym trudniejszy, że musieliśmy pogodzić spotkania z moją rodzina, jak i rodziną Pana Blogera a także upchać w to wszystko… oficjlne zaręczyny. Tak, jak może widzieliście już na Fanpage’u, Twitterze czy Instagramie, w Boże Narodzenie padło między nami to oficjalne „TAK”, a „nasze systemy dostału update do wersji Narzeczeni 1.0” 😉

Jest też blog, na którym ostatnio sporo się dzieje. Jak zapewne widzicie, ostatnio pojawia się sporo tematów związanych z marketingiem internetowym (bo sami o to prosiliście najbardziej na grupie!). Ale to nie koniec – na poczatku nowego roku mam już dla Was zaplanowany darmowy kurs „Strategia social media krok po kroku”. Więcej na ten temat już wkrótce, natomiast jeśli chcecie być na bieżąco, zachęcam do dołączenia do naszej facebookowej grupy. Tymczasem, jeśli ktoś chciałby nadrobić grudniowe artykuły, poniżej znajdziecie te najciekawsze:

Z nowości, na blogu pojawił się także w grudniu bot 🙂 Aby z niego skorzystać, wystarczy kliknąć ikonkę messengera, która pływa Wa właśnie na monitorze w lewym, dolnym rogu strony. Po kliknięciu dostaniecie możliwość zasubskrybowania wpisów poprzez Messengera. W praktyce oznacza to po prostu, że każdy nowy wpis będziecie dostawać właśnie na Messengera. Mowa tu oczywiście o artykułach publikowanych na blogu 🙂 Jeśli natomiast wolicie korzystać np. z Telegramu, Slacka lub powiadomień w Chrome, kliknijcie tutaj, na podstronę z innymi opcjami subskrypcji. Każdą osobę zainteresowanąwprowadzeniem takiego rozwiązania na własnej stronie, odsyłam do mojego artykułu, w którym opisałam szczegółowo, krok po kroku, jak wygląda instalacja takiego Bota na stronie (a jest to naprawdę proste, bez obaw! :))

Tymczasem, aby kończyć już ten mój przydługi wywód, zajrzyjcie poniżej. Tradycyjnie znajdziecie tak darmowy, miesięczny kalendarz do pobrania – styczeń 2018 w trzech wersjach kolorystycznych.

Kalendarz do pobrania – styczeń 2018

Jak zapewne już wiecie, mój kalendarz do pobrania, który dla Was mam, to wersja “simply the best” 🙂 Sam konkret i miejsce na “mięcho”. Bez zbędnych (dla mnie) zapychaczy. Jeśli szukacie tam takich rzeczy, jak:

  • motywujące cytaty
  • ozdobniki i graficzki
  • rysunki
  • osobne miejsce na cele rodzinne
  • osobne miejsce na cele zawodowe
  • miejsce na listę przyjemności miesiąca
  • hasłą przewodnie miesiąca / tygodnia / dnia

to… muszę Was rozczarować. Tutaj tego nie znajdziecie. Jest za to miejsce na same konkrety, które pozwolą Wam trzymać oko na obranym kursie i nie rozdrabniać się. Jest też miejsce na notatki, gdzie możecie robić własne listy, ważne rzeczy do zapamiętania / zrobienia w nadchodzącym miesiącu itp. Up to you 🙂

Natomiast wszelkie skrupulatne plany trzymam w Asanie (o której także napiszę wkrótce więcej) połączonej z kalendarzem Google i takie połączenie działa na chwilę obecną u mnie najlepiej.

Kalendarz do pobrania – styczeń 2018 – trzy wersje kolorystyczne

Przygotowany dla Was kalendarz do pobrania ma trzy wersje kolorystyczne: niebieską (w kolorze przewodnim bloga), szarą, która jest przyjazna wydrukom na domowej drukarce, oraz różowej (koralowej?), dla tych, którzy lubią ciepłe barwy. Wystarczy kliknąć poniżej, a plik PDF z wszystkimi wersjami do druku zacznie pobierać się automatycznie.

Kalendarz do pobrania - styczeń 2018

A tymczasem, w ramach publicznej deklaracji,moje najważniejsze plany na styczeń:

  1. Start cyklu / darmowego kursu „Strategia social media krok po kroku” – jak wspominałam wcześniej, wszystko jest już tutaj niemal dopięte na ostatni guzik. Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami o starcie, wpadajcie na naszą grupę na facebooku lub zasubsrybujcie blog poprzez bota 🙂 Materiały te będą przeznaczone dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem takiej strategii, oraz dla tych, którzy mają już pewną wiedzę i np. chcą jąsobie usystematyzować, lub odświeżyć pewne tematy.
  2. Doszlifowanie planu rocznego – zawsze z myślą o jakiejś rezerwie na niezaplanowane sytuacje, do których poprzedni rok mnie przyzwyczaił. Tak, w 2017 roku wydarzyło się mnóstwo rzeczy, których nigdy bym sobie nie zaplanowała… Ba! Nawet nie wyśniła 😉 a jednak. Wyjazd na Google IO, Dolina Krzemowa, Singapur, kilka innych wyjzdów i spotkań, a także wydarzeń ze sfery prywatnej. To był zdecydowanie nieprzewidywalny rok 😉 Dlatego muszę pamiętać o takich sytuacjach w swoich planach na 2018. Agile… słowo klucz!
  3. Przygotowania do… ślubu – chcemy ten temat ogarnąć w 1-1,5 roku. Dlaczego? wspominałam, że moje życie zmienia się często bardzo dynamicznie, z resztą zarówno ja jak i Pan Bloger żyjemy w naprawdę zawrotnym tempie. W naszej sytuacji nie ma sensu niepotrzebnie rozwlekać tego tematu. Czas, start i do dzieła!

A jakie są Wasze plany na styczeń?

Autor: Justyna Kot | Geek Cat

Od ponad 5 lat pracuję w branży IT, odpowiadając m. in. za strategie marketingowe i ich realizację. Doradzam startupom i markom (m. in. jako mentor w programie Google for Startups Accelerator) oraz jestem częścią software-housowego Rocket Teamu Concise Software.

Nowe technologie i nowe media interesowały mnie od zawsze. Już jako mała dziewczynka marzyłam o tym, by zostać hakerem (lub Googlersem), pracować w NASA nad programem kolonizacji Marsa, lub prowadzić własną redakcję zajmującą się tematyką new tech.

Od ponad 7 lat zawodowo zajmuje się marketingiem - głównie w sektorze nowych technologii i IT. Od 2017 roku mam ogromny zaszczyt wspierać startupy jako Marketing Mentor w programie Google Developers Launchapd. Zdecydowanie jednymi z najciekawszych projektów w jakich uczestniczyłam była rola Lead Mentora na dniu marketingowym podczas Launchpadu w Serbii oraz udział w Google x World Food Programme (ONZ) Bootcamp dedykowanym projektom skoncentrowanym na zniwelowaniu problemu głodu na świecie.