Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Nie było jeszcze w Polsce takich wydarzeń Google. Dodaj je do swojej checklisty!

Wrzesień w Polsce będzie obfitował w atrakcje dla fanów produktów oraz rozwiązań Google – jednej z największych firm IT na świecie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o DevFest Poland oraz Google Developer Days Europe, koniecznie zajrzyjcie do tekstu!

W maju spotkała mnie jedna z najciekawszych przygód w moim dotychczasowym, kocim życiu. Na 2 tygodnie zamieszkałam w prawdziwym, geekowskim Disneylandzie – czy jak kto woli, w Dolinie Krzemowej 😉 Moje pierwsze wrażenia z pobytu w tam opisałam w osobnym artykule, dlatego zainteresowanych odsyłam tutaj:

W trakcie wyjazdu skorzystałam także z zaproszenia na Google IO – największą, coroczną konferencję Google. Sama atmosfera jaka tam panuje zasługuje na osobny wpis (który czeka nota bene na dokończenie w szkicach), jednak jeśli na szybko chcecie złapać ten klimat, polecam dwa poniższe filmy Rafała Masnego z kanału To Już Jutro:

W wielkim skrócie: w życiu nie widziałam tylu technologicznych geeków, tak interesujących i otwartych na świat, w jednym miejscu 😉 Inżynierowie Google podczas konferencji byli dosłownie w zasięgu ręki – można było do nich podejść, zapytać o konkretny produkt, usługę, zwrócić się z problemem jaki napotkałeś w swoim projekcie. Z chęcią dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem czy ciekawostkami. To przesympatyczni, życzliwi ludzie i myślę, że jest to jeden z tych elementów, które budują niepowtarzalną atmosferę Google IO.

Wracając jednak do tematu – jeszcze w trakcie Google IO nie tylko ja bardzo żałowałam, że aby skorzystać z tak świetnej konferencji, człowiek musi lecieć na drugi koniec świata. Tymczasem wujek Google przygotował niemałą niespodziankę…

Google Developer Days Europe

Jeszcze podczas Google IO Jason Titus (VP,  Developer Product Group, Google) obwieścił, że gigant z Mountain View szykuje dwa ogromne wydarzenia – Google Developer Days, które odbędą się odpowiednio w Bangalore (Indie, grudzień 2017) oraz w… Krakowie (i to już niemal za miesiąc: 5-6 września).

Co to oznacza? Po pierwsze, że znaczenie Europy Środkowo-Wschodniej znacząco rośnie, a nasi specjaliści IT są cenną grupą docelową dla giganta z Mountain View:

Organizacja konferencji Google Developer Days Europe w Polsce to potwierdzenie, że deweloperzy IT z Europy Środkowo-Wschodniej znajdują się w ścisłej światowej czołówce.

– Przemysław Pardel,
Developer Relations Program Manager, Google
(wypowiedź z 19 maja 2017 dla Antyweb.pl)

Po drugie, jest do doskonała okazja głównie dla developerów oraz osób zawodowo związanych z wytwarzaniem softu, aby pogłębić swoją wiedzę bezpośrednio u źródła – oprócz prelekcji i warsztatów prowadzonych przez inżynierów Google, przygotowano także specjalne sesje 1:1 z Googlersami.

Wyszukiwarkowy gigant specjalne miejsce w trakcie tego wydarzenia poświęca także kobietom w IT, zapewniając pulę biletów z częściową lub całościową zniżką, opiekę dla dzieci podczas konferencji czy szereg innych profitów, które mają być udogodnieniem dla pracujących mam-inżynierek.

Więcej informacji o samej konferencji znajdziecie na oficjalnej stronie – zachęcam do zajrzenia! 🙂

GDG DevFest Poland 2017

Natomiast tuż po Google Developer Days Europe ma miejsce GDG DevFest Poland 2017 (Rzeszów, 7-8 września), czyli coroczna konferencja Google-tech organizowana przez ogólnopolską społeczność Google Developers Group.

Na gości czekać będzie sporo wrażeń: ponad 50 sesji prowadzonych przez ekspertów IT (w tym także inżynierów Google), warsztaty z Google Experts, codelaby, strefa produktowa gdzie będzie można przetestować gadżety Google oraz partnerów eventu, a także afterparty, oraz miejsce dla społeczności IT – community lounge.

Nie ukrywam także, że jestem jedną z osób zaangażowanych w organizację DevFestu i tym bardziej gorąco Was zapraszam 🙂 Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na oficjalnej stronie konferencji, a w razie pytań – piszcie w komentarzach, postaram się odpowiedzieć! 🙂

Zapisz się na Geekletter!

Otrzymuj najnowsze porady na temat marketingu, przedsiębiorczości i przydatnych narzędzi oraz aplikacji, które usprawnią Twoją pracę - bezpośrednio na maila!

Zero spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,