• GEEKLETTER
  • O mnie
  • Zacznij tutaj
  • Współpraca
  • Kontakt
Geek Cat
  • Marketing
  • Własny biznes
  • Technologia
  • Organizacja
  • Lifestyle
  • Konsultacje
  • Marketing
  • Własny biznes
  • Technologia
  • Organizacja
  • Lifestyle
  • Konsultacje
GEEK CAT
No Result
View All Result
Home Technologia Apple

Siri po polsku. Sprawdź, kiedy można się jej spodziewać

Jakub Szczęsny by Jakub Szczęsny
9 kwietnia 2021
Reading Time: 6 mins read
19
SHARES
960
VIEWS
Podziel się ze znajomymiTweetnij

Siri po polsku to rzecz, która fanów Apple w naszym kraju elektryzuje właściwie od momentu, kiedy w ogóle ta asystentka głosowa pojawiła się w świecie nowych technologii. Nic dziwnego – jest to jedna z bardziej intrygujących funkcji. Co więcej, Apple konsekwentnie omija nas pod kątem jej premiery.

Kiedy posiadałem telefon iPhone 6S, a było to kilka lat temu (i niestety, potem przeszedłem na Androida), brakowało mi Siri po polsku. Był to w sumie również czas, w trakcie którego bardzo w świecie nowych technologii rozpychał się Asystent Google – nieco irytował ospały styl Apple w dostarczaniu asystentki głosowej nad Wisłę. Co więcej, widać było że Google odjeżdża gigantowi z Cupertino pod kątem mnogości funkcji wewnątrz interfejsu konwersacyjnego. Dodatkowo, Amazon dobrze sobie radzi w dalszym ciągu z Aleksą.

Powiązaneartykuły

Asystent Google – oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć

iPhone 13 – wszystko, co musisz wiedzieć przed premierą

iPad Pro 2021 – czego można się spodziewać?

Siri po polsku – kiedy można się jej spodziewać? Co wpływa na moment premiery asystenta głosowego?

Na asystenta głosowego składa się kilka istotnych warstw: po pierwsze – taki asystent musi posiadać głos, który realizowany jest poprzez odpowiednio skonfigurowany oraz skalibrowany syntezator. Siri po polsku musiałaby mieć głos nie tyle przyjazny dla naszego języka – musiałaby być wytrenowana do wypowiadania słów w naszym języku uwzględniając intonację oraz akcent. Asystent głosowy musi być przyjazny w odbiorze dla użytkownika – gdy tak nie będzie, użytkownicy będą z niego mniej korzystać lub będą mniej zadowoleni z jego działania.

Aby projekt „Siri po polsku” wypalił, asystentka głosowa musi być wytrenowana w rozumieniu języka polskiego. Warstwa, w której zawiera się sztuczna inteligencja to już niezwykle zaawansowane oprogramowanie, które pozwala rozumieć i wyłapywać słowa wypowiadane przez użytkowników oraz generować własne odpowiedzi, przeszukiwać sieć, realizować określone komendy. Taka asystentka musi rozumieć w podobny sposób wypowiedzi: „jestem głodny / coś bym zjadł / siri, poszukaj mi otwartej knajpy”. Wszystko musi odbywać się w naturalny, wygodny sposób. Trenowanie asystentki w tym zakresie jest procesem – ów proces kosztuje.

Siri po polsku

Trzecią i właściwie najważniejszą warstwą jest to, co przekazuje się deweloperom w postaci narzędzi do wykorzystania, m. in. SDK. Otóż, aby Siri po polsku mogła być projektem rozwojowym i atrakcyjnym zarówno dla użytkowników, jak i obecnych w naszym kraju firm / aplikacji / usług, ktoś musi tworzyć z myślą o niej integracje. Już dzisiaj, za pośrednictwem Asystenta Google (w ramach interfejsu w telefonach) można zamawiać na przykład jedzenie. Dzieje się to za pośrednictwem platformy Pyszne.pl, jednak obecnie działa to w dosyć ograniczony sposób. Asystenci w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada mają znacznie większe możliwości – nie ma problemu z tym, by zabookować lot, kupić (i wysłać) kwiaty do ukochanej, która jest na delegacji w Nowym Jorku, czy zamówić tą samą pizzę, co ostatnio.

Podsumujmy. Co jest potrzebne do uruchomienia Siri po polsku?

  • Trening warstwy głosowej Siri
  • Sztuczna inteligencja musi zostać nauczona posługiwania się językiem polskim włącznie z „łapaniem” pewnych kontekstów
  • Programiści muszą zostać wyposażeni w narzędzia pozwalające im tworzyć integracje dla Siri z myślą o obecnych na danym rynku usługach

W jakiej fazie prac jest Siri po polsku?

Najgorsze jest to, że trudno to stwierdzić. Uznajmy wygodnie, że z wypisanych powyżej faz tworzenia projektu Siri po polsku potrzebne są dwie: trening warstwy głosowej i sztucznej inteligencji. Programiści poczekają. Biorąc pod uwagę to, co słyszy się w kuluarach, najprawdopodobniej Siri była trenowana w kontekście języka polskiego, jednak nie wiadomo jak daleko posunięte były te prace. Pewnym problemem może być to, że zasadniczo, Apple nie ma zbyt dużego interesu w tym, aby inwestować w polski rynek.

W 2020 roku, Apple sprzedało w Polsce 0,89 mln smartfonów, co oznacza udział w rynku na poziomie około 10 procent. Gasnący Huawei w tym samym okresie dostarczył do klientów 1,38 mln telefonów, a Samsung – 1,86 mln. W tym czasie Xiaomi osiągnęło zawrotne 2,63 mln telefonów, ale… jest to wskaźnik, który obejmuje urządzenia dostarczone do sklepów (niekoniecznie takie, które trafiły do klientów realnie). Widać jednak, że sprzedaż telefonów Apple w Polsce nie jest szczególnie wysoka w porównaniu do pofragmentowanego rynku telefonów z Androidem na pokładzie. Apple może się pochwalić wzrostem sprzedaży w naszym kraju rok do roku na poziomie ponad dwudziestu procent, jednak czy to wystarczająco do giganta, aby inwestować w projekt „Siri po polsku”?

Siri po polsku

We wrześniu 2020 roku polską scenę technologiczną obiegła wieść, że Siri po polsku może być bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Otóż, Apple poszukiwało specjalisty na stanowisko: Siri Annotation Analyst with Polish. Biorąc pod uwagę, że ta pozycja dotyczy ściśle uczenia maszynowego – mogło to oznaczać, że Apple rzeczywiście pracuje nad spolonizowaną odsłoną asystentki. Zgadza się to z moimi ustaleniami, które poczyniłem jeszcze przed opublikowaniem tej pozycji na stronach Apple – że gigant pracuje nad „naszą” wersją asystentki.

Chciałbym być ostrożny w szacunkach, kiedy Siri po polsku może doczekać się debiutu. Niektórzy twierdzą, że może to być w iOS 15. Inni liczyli, że może się ona pojawić w iOS 14.5, ale obecnie wiemy jedynie, że pojawią się dla tej asystentki nowe głosy do wyboru. Co do iOS 15 jestem niesamowicie ostrożny – sądzę jednak, że ten termin możemy sobie jeszcze odpuścić: poważnie o spolonizowanej Siri możemy myśleć w mojej ocenie dopiero od iOS 16, który pojawi się w przyszłym roku. Nie wcześniej.

Psst! Nadchodzi iOS 15 – sprawdź, co znajdzie się w nim już teraz!

Co potrafi Siri? Dlaczego warto na nią czekać?

Siri to interfejs, z którym możesz porozmawiać i wykonać konkretne czynności. Siri może z Tobą pogadać o zupełnie niezobowiązujących rzeczach takich jak żarty i inne tego typu. Najważniejsze jest jednak to, że jako interfejs konwersacyjny, może pomóc Ci w wygodny sposób obsługiwać inteligentne elementy Twojego domu. Załóżmy, że dysponujesz roletami, alarmem domowym lub oświetleniem, którymi możesz sterować z telefonu za pomocą aplikacji. Jeżeli tylko producent tych urządzeń zadbał o integrację z asystentami takimi jak Siri (tutaj za pośrednictwem HomeKit) – możesz powiedzieć do Siri: „Hej, Siri. Zasuń rolety / wyłącz światło w… / uzbrój alarm domowy”. I stanie się to automatycznie, bez wchodzenia do dedykowanej aplikacji, z poziomu której możesz tymi rzeczami sterować. Czy to wygodne? Zależy. Czy to efektowne? Jak najbardziej. Czy efektywne? Też zależy. Maniacy nowych technologii, fani Apple byliby jednak z tego niesamowicie zadowoleni.

Siri, gdy tylko zostanie do tego przygotowana w naszym kraju, może pozwolić Ci automatycznie zamówić pizzę, sushi, kwiaty, przedmioty – bez konieczności otwierania aplikacji. Spodziewam się, że wraz z Siri po polsku, w naszym kraju na dobre zadomowią się sprzęty dedykowane inteligentnemu domowi od Apple takie jak głośniki. Choć nie są to tak popularne urządzenia jak w przypadku Google, czy Amazona – warto będzie wtedy się nimi zainteresować. HomePody grają bardzo dobrze i charakteryzują się naprawdę wyrafinowanymi rozwiązaniami wewnątrz.

Interfejsy konwersacyjne takie jak Asystent Google, Amazon Alexa, Siri to również ogromna szansa dla osób niepełnosprawnych, które mogą mieć problem z obsługą interfejsów stworzonych z myślą o ludziach nieposiadających ograniczeń w zakresie możliwości wykonywania precyzyjnych ruchów. Możliwość wypowiedzenia komend w języku naturalnym jest z pewnością rozwiązaniem, które likwiduje bariery.

Ponadto, pojawienie się w Polsce Siri, mogłoby być katalizatorem dla rozwoju innych interfejsów konwersacyjnych obecnych w naszym kraju takich jak wspomniani: Asystent Google oraz Amazon Alexa. Asystent Google jest obecny w naszym kraju, ale tylko na telefonach. Głośniki to miejsce, gdzie nie działa on w języku polskim, a szkoda. Interfejs od Google wydaje się być obecnie najbardziej zaawansowany w ujęciu całego globu: niemniej miło jest widzieć aktywną konkurencję w tym zakresie.

Możliwe zatem, że Siri po polsku to projekt, na który nie będziemy czekać bardzo, bardzo długo – nie spodziewałbym się jej jednak w iOS 15. Dużo rozsądniejszym terminem jest rok przyszły i system iOS 16.

Czy istnieją alternatywy dla Siri?

Okazuje się, że jak najbardziej tak. Wystarczy spojrzeć na Google, które udostępniło dla systemów iOS oraz iPadOS aplikację Asystent Google. Ta działa w języku polskim również na telefonach oraz tabletach Apple. Aby dowiedzieć się więcej na temat Asystenta Google na urządzeniach Apple – przejdźcie do dedykowanego artykułu: Asystent Google – oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Nie można nie wspomnieć również o Emmie – „czeskiej Siri”, której użycie nie powoduje konieczności wykonania „jailbreaka”. Wystarczy pobrać bibliotekę skrótów oraz moduły dla tej asystentki. Intencją Davida Becka – twórcy Emmy było odtworzenie funkcjonalności Siri w ramach języka czeskiego. Co istotne – Beck pracuje także nad spolszczoną wersją Emmy, będąc świadomym tego iż borykamy się z podobnym problemem.

Emma działa jednak w oparciu o Siri i niemożliwe jest aktywowanie jej tylko za pomocą głosu. Można to obejść, najpierw głosowo wywołując Siri, a następnie „Hello Emma”.

Share8Tweet5Share1

Related Posts

Asystent Google – oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć
Google

Asystent Google – oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć

by Jakub Szczęsny
9 kwietnia 2021
iPhone 13 – wszystko, co musisz wiedzieć przed premierą
Apple

iPhone 13 – wszystko, co musisz wiedzieć przed premierą

by Jakub Szczęsny
9 kwietnia 2021

Najnowsze

Geek Cat jak urządzić domowe biuro poradnik inspiracje

Jak urządzić domowe biuro? Inspiracje + praktyczne wskazówki [PORADNIK]

13 kwietnia 2021
Najsmutniejsze rozstanie w muzyce od lat. Za co kochamy Daft Punk?

Najsmutniejsze rozstanie w muzyce od lat. Za co kochamy Daft Punk?

13 kwietnia 2021
Asystent Google – oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Asystent Google – oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć

9 kwietnia 2021

Instagram

  • Jakie aplikacje na smartphonie ratują mi życie (zawodowe) w zabieganej rzeczywistości? Jest ich kilka i dziś postanowiłam podzielić się nimi z Wami na Instagramie. Kto wie, może i Wam pomogą? 😉

W karuzeli znajdziecie 6 polecanych apek, natomiast na blogu (link w bio @geekcatpl) kilka dodatkowych, które mogą Wam się przydać zwłaszcza, gdy pracujecie kreatywnie i ogarniacie media społecznościowe.

A JAKIE APLIKACJE PRZYDATNE W PRACY WY POLECACIE?
Jestem ciekawa Waszych propozycji - piszcie w komentarzach! :)

#biznesonline #kobiecafirma #kobiecybiznes #kobiecybiznesonline #kobietawbiznesie #mojafirma #pracaonline #pracazdalna #wlasnybiznes #własnafirma #apki #instakaruzela #instatipy #markaonline #markaosobista #instakaruzelarozwoj #infografika #porady #rozwoj #instagrampl #instagrampolska #girlbosspl #wlasnadzialalnosc #własnadziałalność
  • PAUZA. STOP. BREAK. ZATRZYMAJ SIĘ NA MOMENT!

3-4 miesiące temu właśnie te słowa wrzuciłam sobie w swój… kalendarz. Dodałam po prostu taki event w kalendarzu i ustawiłam cyklicznie - aby powtarzał się codziennie w każdy roboczy dzień w okolicach 14:00.

Po co?

Może wydaje Ci się to głupie lub niepotrzebne, ale uwierz mi - są osoby (ja byłam taką osobą!), które po prostu potrafią zatracić się w codziennych obowiązkach i zasuwać bez opamiętania godzinami. U mnie zdarzało się to nagminnie. Moja praca to także w dużej mierze moja pasja. Mam ogromną frajdę realizując swoje projekty, ucząc się codziennie nowych rzeczy, zgłębiając nowe, nieznane lądy w swojej dziedzinie. Ale nawet świetna zabawa potrafi zmęczyć i wyssać naszą energię. 

Też tak masz? A może też potrzebujesz w swoim kalendarzu takiego przypomnienia?

#pracazdalna #remotework #homeoffice #pracawdomu #pracazdomu #workingonline #bossgirls #biznesonline #porannakawa #czasnakawe #kobiecafotoszkoła #dzieńdobry #coffeecommunity #przerwanakawe #terazczytam #instagramczyta #instagrampl #instagrampolska #productdesigner #designprocess #uxigers #productdevelopment #uxresearch #designsprint #uxprocess #designsprints #bezstresu #balans #rytuał #czasdlasiebie
  • Reklama swojej marki w Internecie - od czego zacząć, zwłaszcza, gdy nie masz budżetu?

PO PIERWSZE: ZACZNIJ Z TYM CO MASZ!

Reklama firmy w internecie nie musi być droga – zwłaszcza na samym początku. Jestem zwolennikiem mądrego działania. Lubię zainwestować w narzędzia, dzięki którym moja praca stanie się prostsza i łatwiejsza, ale zdecydowanie nie należę do osób, które lekką ręką wydają budżety bez uzasadnionej potrzeby.

Mimo, że zapewne nie raz słyszeliście, że wydatki na reklamę firmy w internecie bywają ogromne, wcale nie musimy zaczynać promowania naszego biznesu od ogromnych sum. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki, możesz spokojnie zacząć od darmowych lub niskobudżetowych działań, które pozwolą zaistnieć firmie w sieci.

Kilka z takich działań, wraz z konkretnymi linkami zebrałam dla Was w dzisiejszej karuzeli. Dzięki nim bez zbędnych wydatków przygotujecie profile swojej marki w kluczowych miejscach w sieci. Na start tak naprawdę nie potrzebujesz wiele! Bardzo często sami siebie blokujemy, bo zamiast działać - zastanawiamy się lub rozkładamy niepotrzebnie dany problem na czynniki pierwsze. 

Moja podstawowa rada da dziś:

✅  zacznij z tym co masz
✅  po prostu zacznij i postaw pierwszy krok (dzięki narzędziom z mojej karuzeli)
✅  przetestuj swój pomysł bez inwestowania
✅  załóż prostą wizytówkę dla swojej działalności

#kobiecybiznes #markaosobista #kobietawbiznesie #markaonline #instakaruzela #instatipy #pracaonline #socialmediatips #bizneszpasja #girlbosspl #instagramdlabiznesu #malybiznes #kobieceinspiracje #biznesonline #instakaruzelarozwoj #pasjobiznes #reklamawinternecie #poradnik #mediaspolecznosciowe #mediaspołecznościowe #poradyinstagram #poradyinstagramowe #biznes #marketingpolska #własnafirma #wlasnafirma #własnafirmakrokpokroku  #kobietabiznesu #mojafirma #mojafirmamojapasja
  • Darmowy planer social mediów z pomysłami na posty na luty już wjechał!

Zerkasz pod koniec miesiąca na swoje profile w mediach społecznościowych i zastanawiasz się, dlaczego Twój ostatni wpis tam miał miejsce 3 tygodnie temu? A może po prostu sam prowadzisz profile dla swojej działalności lub biznesu online i w nawale spraw, jakie masz na głowie, social media po prostu schodzą na dalszy plan?

Mam coś, co Ci pomoże 🙂

Kalendarz z pomysłami na posty do mediów społecznościowych został stworzony właśnie z myślą o Tobie. Zawarte w nim pomysły możesz dostosować 1:1 do swojego harmonogramu publikacji - według propozycji w arkuszu, lub stosować elastycznie jako inspiracje do własnego planu postów, np. wykorzystując jedynie niektóre z nich, lub publikując luźne treści podczas weekendów.

🔷  CO ZNAJDZIESZ W ŚRODKU? 🔷

✅  30 pomysłów na posty w mediach społecznościowych, które możesz wykorzystać od zaraz

✅  Spis nieoficjalnych świąt wypadających w miesiącu

✅  Kalendarz do planowania postów, w którym możesz planować swoje działania w social mediach - w 2 wersjach kolorystycznych do druku

🔷 JAK POBRAĆ PLANER? 🔷

Planer jest dostępny w linku w bio @geekcatpl - podaj swój email, a mój system do newsletterów wyśle Ci na ten adres materiały :) Możesz skorzystać także z linku poniżej, wklejając go do swojej przeglądarki:

subscribepage.com/planer-postow-social-media

Udanego planowania!

#mediaspołecznościowe #mediaspolecznosciowe #biznesonline #girlbosspl #instagrampl #kobiecybiznes #kobietasukcesu #markaosobista #socialmediapl #instagrampolska #instaporady #marketinginternetowy #przedsiębiorca #pracaonline #agencjasocialmedia #biztips #czasnanowe #herbusiness #infografika #instamarketing #instawtorek #markaonline #marketingblog #socialmedianinja #kobietawbiznesie #instatipy #bizneszpasja #contentplan #malybiznes #planer
  • JAK CZYTAĆ WIĘCEJ KSIĄŻEK?

Według informacji udostępnionych przez Bibliotekę Narodową, w 2019 roku jedynie 9% Polaków przeczytało więcej, niż 7 książek, a 39% - przynajmniej jedną. Mnóstwo z nas twierdzi, że nie czytamy, ponieważ nie mamy na to czasu. Czy jest tak faktycznie?

Jak czytać więcej książek?

✅  znajdź na to czas

➡ ogranicz oglądanie TV i surfowanie w sieci bez celu
➡ ogranicz czas spędzany w social mediach
➡ wrzuć sobie czytanie w swój kalendarz / plan dnia

✅  zmień swoje podejście do czytania

➡ czytaj dla swojej przyjemności - nie musisz od razu porywać się na klasykę literatury
➡ 5 minut jest lepsze, niż nic - często mając te 5 minut myślimy "nie opłaca się zaczynać; a co jeśli zamiast nad tym myśleć, po prostu zaczniesz?
➡ czytaj książki tak, jak artykuły w Internecie - jeśli książka Ci się nie spodoba, to po prostu sobie ją odpuść. Nikt nie każe Ci kończyć nieciekawej lektury pod groźbą kary!
➡ nie czytaj od deski do deski - pomijanie nudnych fragmentów jest ok, zwłaszcza, jeśli i tak nic nie wnoszą do fabuły czy treści

✅  zbuduj nawyk codziennego czytania

➡ ustal sobie stałą porę na czytanie - na początek to może być nawet 10-15 minut, byle regularnie!
➡ śledź swoje postępy - np. w apce do czytania (@czytamzlegimi, na Kindle) czy habit trackerze, których pełno w sieci do wydrukowania

✅  zabierz książki ze sobą

➡ korzystając z e-booków czy audiobooków możesz mieć książki zawsze przy sobie, a dzięki temu czytać w chwilach "wyrwanych" z planu dnia, jak np. w podróży, w kolejce, czy w przypadku audiobooków - na siłowni spacerze, podczas gotowania lub codziennych obowiązków

DAJ ZNAĆ W KOMENTARZU, CZY:

📌 stosujesz którąś z tych metod u siebie? 
📌 a może znasz inne, które dobrze się u Ciebie sprawdzają?

#kochamksiążki #kochamczytać #polishbookstagram #bookstagramtopasja #ksiazkoholizm #molksiazkowy #takczytam #bookstagrampolska #czytamksiążki #czytajpl #czytajpolsko #czytamcodziennie #instagramczyta #lubięczytać #czytambokocham #ksiazkoholik #czytamzlegimi #instakaruzela #carouselpost #instacarousel #instatipy #instakaruzelarozwoj #instakaruzelaporadnik #instagrafika #infografika #czytamy #czytamyksiążki
  • Dobra książka, kubek kawy, koc - i nic więcej mi dziś do szczęścia już nie potrzeba 😉

CO CIEKAWEGO OSTATNIO CZYTALIŚCIE?

Podrzućcie swoje propozycje! Uzupełniam swoją biblioteczkę na czytniku i chętnie przygarnę kilka nowych propozycji. U mnie ostatnio na tapecie:

✅ "Skup się" - Leo Babauta
✅ "Putin. Człowiek bez twarzy" - Masha Gessen
✅ "Mindf*ck" - Christopher Wylie

Pierwsza pozycja przeczytana - spoko pigułka porad na temat minimalizmu w życiu i produktywności, dzięki eliminowaniu z życia zbędnych tematów. Fajna "piguła", ale dla mnie - raczej bez żadnych nowości 🤷‍♀️

Książka o Putinie - wiązałam z nią spore nadzieje (uwielbiam takie tematy), ale na razie dobrnęłam do 1/3 i bez szału, chociaż może po prostu zbyt dobrze znam szczegóły z biografii prezydenta Rosji? 🤷‍♀️ W każdym razie warto docenić całkiem zgrabnie namalowany obraz Rosji na przestrzeni lat stanowiących tło w życiorysie Putina. 

Ostatnia pozycja - dopiero zaczynam. Oglądałam film na Netflixie, który powstał na jej bazie i to jest totalnie temat, który pochłaniam jak szalona. Więcej na pewno po przeczytaniu 😉

A co Wy polecacie? 

#kochamksiążki #kochamczytać #terazczytam #czytamy #polishbookstagram #bookstagramtopasja #ksiazkoholizm #molksiazkowy #takczytam #bookstagrampolska #czytamksiążki #czytajpl #czytajpolsko #czytamcodziennie #instagramczyta #lubięczytać #czytambokocham #ksiazkanadzis #ksiazkoholik #kawusia #porannakawa #coffeecommunity #coffeemoment #kawagirl #kochamkawe #instacoffeelovers #instawtorek #kawajestdobranawszystko #snieg #zima2021
  • Opanowane do perfekcji zarządzanie czasem NIE POMOŻE, gdy jesteśmy zawaleni robota po sam czubek nosa!

Dlatego przy organizacji warto pamiętać przede wszystkim o odpowiednim stawianiu granic. Każde "TAK" dla dodatkowego zadania, projektu czy spotkania to "NIE" dla:

⛔ Twojego wolnego czasu, 
⛔ kursu, który na Ciebie czeka,
⛔ kwadransu z książką
⛔ wieczoru we dwoje
⛔ 20 minut na macie z jogą lub lekkim treningiem
⛔ telefonu do bliskiej osoby
⛔ chwili tylko dla siebie i swoich myśli

I można tak wyliczać dalej, ale chyba już łapiecie, o co mi chodzi? 😉 Nie piszę tego wszystkiego bez powodu - 2020 rok dał mi mocno w kość w tej kwestii. Bardzo często mówiłam tak - poniekąd po to, aby uciec od pandemicznej, wymagającej rzeczywistości. Z perspektywy czasu mogę to podsumować następująco:

✅ bardzo pomyslny czas zawodowo
⛔ bardzo wyniszczający i wyczerpujący czas mentalnie, zdrowotnie i prywatnie

NIE WARTO realizować planów i ambicji w taki sposób, dlatego serio - PAMIĘTAJCIE O SWOICH GRANICACH 🙏

#równowaga #balans #bezstresu #codziennerytuały #medytacja #rozwójosobisty #rytuał #cisza #harmonia #jakzyc #spokój #kobiecybiznes #efektywność #zarzadzanieczasem #domowebiuro #motywacjadodzialania #organizacjaczasu #wlasnafirma #wlasnybiznes #ciężkapraca #drogadosukcesu #dzialaj #działanie #inwestycjawsiebie #kobietaprzedsiebiorcza #kobietawbiznesie #mojamotywacja #motywacjadodziałania #naswoim #ogarniam
  • Codzienność w biegu i miejskiej dżungli chwilowo zamieniłam na #workation w rodzinnych stronach. Głowa już dawno nie miała okazji aby tak wypocząć, a ja - jak to dziecko sprzed 25 lat, którym wtedy byłam - codziennie zachwycam się gwieździstym, czystym niebiem nad podwórkiem moich rodziców. Peace, calm & nature 🖤

#snieg #zimno #drzewa #polskazima #styczeń #lód #polishwinter #feriezimowe #widoki #winterinpoland #szron #bialo #naszlaku #zimawpolsce #mroz #winterview #winterholidays #zimowo #winterwalk #pięknie #zimaworld #winterforest #zima2021 #podkarpacie #bieszczady #rzeszow #podkarpackie #podkarpaciejestpiękne #subcarpathia
Facebook Twitter Instagram

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. O szczegółach przeczytasz w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kategorie

  • Aplikacje (22)
  • Apple (6)
  • Bez kategorii (4)
  • Branding (3)
  • Content marketing (16)
  • Facebook (6)
  • Filmy i seriale (2)
  • Google (10)
  • Instagram (4)
  • Kobiety w IT (5)
  • Kreatywność (10)
  • Książki biznesowe (1)
  • Książki o marketingu (2)
  • Książki o produktywności (2)
  • Lead generation (2)
  • Lifestyle (37)
  • Linkedin (1)
  • Marketing (41)
  • Media społecznościowe (14)
  • Mobile (1)
  • Moja organizacja (14)
  • Muzyka (1)
  • Narzędzia marketingowe (4)
  • Organizacja (32)
  • Podróże (6)
  • Pomysł na biznes (9)
  • Produktywność (8)
  • Strategia (8)
  • Technologia (44)
  • Własny biznes (28)
  • Własny biznes od kulis (12)
  • Wnętrza (1)
  • Work-life balance (13)
  • Zarządzanie czasem (1)
  • Zarządzanie projektami (6)

Recent Posts

  • Jak urządzić domowe biuro? Inspiracje + praktyczne wskazówki [PORADNIK] 13 kwietnia 2021
  • Najsmutniejsze rozstanie w muzyce od lat. Za co kochamy Daft Punk? 12 kwietnia 2021
  • Asystent Google – oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć 9 kwietnia 2021

© 2017 - 2020 Geek Cat Marketing, przedsiębiorczość, nowe technologie.

No Result
View All Result
  • Marketing
  • Własny biznes
  • Technologia
  • Organizacja
  • Lifestyle
  • Konsultacje

© 2017 - 2020 Geek Cat Marketing, przedsiębiorczość, nowe technologie.