Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Wiedza na wyciągnięcie ręki – najlepsze platformy edukacyjne i kursy online

Geek Cat - Najlepsze platformy edukacyjne i strony do nauki online

Żyjemy w niesamowitych czasach. Człowiek jeszcze nigdy nie posiadał tylu perspektyw, możliwości, oraz nigdy nie miał tak dobrego dostępu do specjalistycznej wiedzy, która dosłownie jest na wyciągnięcie ręki. Oto najlepsze platformy edukacyjne!

Uczelnie wyższe stoją przed nami otworem (a jeśli tylko wykażesz się inicjatywą, wyciągniesz ze studiów naprawdę wiele, wbrew obiegowej opinii). Podobnie jak bogate biblioteki, czy najróżniejsze szkolenia i konferencje, których mam wrażenie jest ostatnio mnóstwo (niemal codziennie dostaję na Facebooku zaproszenie na kolejne takie eventy).

Ograniczanie się jednak tylko do nich byłoby hipokryzją, gdyż jak grzyby po deszczu powstają kolejne platformy edukacyjne, za pośrednictwem których możemy odbyć interesujący nas kurs. Wiedza przekazywana przez kadrę Harvardu, Oxfordu czy Yale nigdy nie była tak blisko.

Poniżej przygotowałam dla Was listę najciekawszych i najlepszych (moim zdaniem) platform edukacyjnych, zawierających materiały z najróżniejszych dziedzin – inaczej rzecz ujmując, każdy z Was powinien znaleźć tam coś dla siebie. Ja zwracałam przede wszystkim uwagę na kursy z zakresu marketingu, biznesu, grafiki i tworzenia stron i przyznam szczerze, że jestem usatysfakcjonowana. Mam też zapisanych kilka platform do nauki programowania (ale to zapewne w osobnym poście).

Wiedza na wyciągnięcie ręki – najlepsze platformy edukacyjne i kursy online

Coursera.org

W mojej opinii ta platforma to zdecydowany lider i mogę ją polecić każdemu z czystym sumieniem. Jest to chyba także jedna z najczęściej wymienianych platform edukacyjnych, na jakie natknęłam się w sieci – jak widać, nie tylko ja uważam ją za numer 1 🙂

Geek Cat - coursera

Udemy.com

Miłym zaskoczeniem jest rozbudowany dział dotyczący biznesu czy marketingu, w tym sporo kursów z zakresu brandingu (co akurat niezwykle mnie cieszy, zwłaszcza ostatnio). Jest w czym wybierać!

Geek Cat - udemy

Iversity.org

Geek Cat - iversity

Edx.org

Geek Cat - edx

Canvas.net

Geek Cat - canvas


W ramach ciekawostki

O ile na powyższych platformach znajdziecie kursy tworzone przez partnerskie uczelnie, o tyle część szkół wyższych wprowadza system, w którym umieszczane są otwarte zasoby edukacyjne.

Jeśli znacie inne platformy lub uczelnie oferujące otwarte zasoby edukacyjne, piszcie lub zostawcie info w komentarzach!

Zapisz się na Geekletter!

Otrzymuj najnowsze porady na temat marketingu, przedsiębiorczości i przydatnych narzędzi oraz aplikacji, które usprawnią Twoją pracę - bezpośrednio na maila!

Zero spamu. Możesz się wypisać w każdej chwili.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,