• GEEKLETTER
  • O mnie
  • Zacznij tutaj
  • Współpraca
  • Kontakt
Geek Cat
  • Marketing
  • Własny biznes
  • Technologia
  • Organizacja
  • Lifestyle
  • Konsultacje
  • Marketing
  • Własny biznes
  • Technologia
  • Organizacja
  • Lifestyle
  • Konsultacje
GEEK CAT
No Result
View All Result
Home Technologia

Dlaczego warto przechowywać firmowe dane w chmurze?

Wpis sponsorowany by Wpis sponsorowany
28 września 2021
Reading Time: 7 mins read
17
SHARES
858
VIEWS
Podziel się ze znajomymiTweetnij

Z dobrodziejstw infrastruktury informatycznej nie korzystają już jedynie firmy ściśle związane z branżą nowoczesnych technologii. W dzisiejszych czasach każda organizacja powinna rozwijać swoją przewagę nad konkurencją poprzez wdrażanie najlepszych rozwiązań – w tym chmury obliczeniowej. Czym jest chmura i jakie ma zastosowanie w firmie?

Czym dokładnie jest chmura obliczeniowa?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym dokładnie jest chmura obliczeniowa. To nowoczesna technologia, której celem jest przechowywanie i przetwarzanie danych za pośrednictwem internetu. Dostęp do zasobów jest dzięki temu możliwy z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu na świecie.

Powiązaneartykuły

Jak zrobić portfolio, które zapewni Ci pracę? Zobacz!

Jakie benefity kuszą specjalistów z branży IT?

Jak zostać programistą (i czy to zawód dla Ciebie)? Rozwiewamy wątpliwości!

Chmura obliczeniowa to jednak nie tylko „cyfrowy magazyn”, w którym możemy składować nieograniczone terabajty danych. To również usługa, która dostarcza narzędzia potrzebne do wytwarzania i rozwijania oprogramowania w chmurze, a także umożliwia wykorzystanie uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji do tworzenia złożonych analiz. Dostawcy chmury wspierają swoich użytkowników różnorodnym oprogramowaniem, przydatnym chociażby przy projektowaniu baz i hurtowni danych. Wszystkie te przewagi sprawiają, że jedynie 1% firm nie ma w ogóle wdrożonej chmury obliczeniowej (raport: Flexera 2021 State of the cloud, s. 20).

geek cat - dane firmowe w chmurzegeek cat - dane firmowe w chmurze

Jakie są rodzaje chmury obliczeniowej? 

W zależności od potrzeb organizacji, możemy wdrożyć trzy podstawowe typy chmury obliczeniowej: publiczną, prywatną i hybrydową. Warto zapoznać się z ich podstawową charakterystyką, gdyż każdy rodzaj daje odmienne korzyści swoim użytkownikom.

Chmura publiczna

Chmura publiczna to najpopularniejsze rozwiązanie dla mniejszych firm, które są gotowe skorzystać z usług dostarczanych przez zewnętrzne firmy. W takim modelu infrastruktura IT jest własnością dostawcy. Użytkownik chmury ma możliwość zarządzania dostępnymi usługami z poziomu przeglądarki internetowej lub urządzenia mobilnego. Dostawca udostępnienia swoje zasoby oraz oprogramowanie i zajmuje się znaczną częścią zarządzania bezpieczeństwem. Rozliczanie usług odbywa się w oparciu o zużycie, czyli w systemie pay-as-you-go.

Największymi dostawcami chmury publicznej są obecnie: Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform (GCP) i Microsoft Azure. Dzięki silnej konkurencji, funkcjonalność publicznej chmury obliczeniowej poszerza się z dnia na dzień. Najpopularniejsi dostawcy usług chmurowych już teraz proponują ponad 200 różnorodnych narzędzi, które realnie mogą usprawnić działanie naszej organizacji.

Chmura prywatna

Firmy mogą również zdecydować się na migrację danych do chmury prywatnej, która zarządzana jest we własnym zakresie. W takim przypadku zasoby objęte są prywatną siecią firmy. Daje to użytkownikom dużą kontrolę nad gromadzeniem i przetwarzaniem danych. Ta metoda wiąże się jednak ze sporymi nakładami na infrastrukturę oraz utrzymywaniem zespołu IT odpowiedzialnego chociażby za bezpieczeństwo zasobów czy aktualizację oprogramowania.

Chmura hybrydowa

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, które czerpie najlepsze cechy poprzednich typów. Chmura hybrydowa to alternatywa, która idealnie wpisuje się w model organizacji, która na pierwszym miejscu stawia elastyczność i swobodę rozwoju. W takim modelu organizacja może wykorzystywać funkcje chmury publicznej i prywatnej jednocześnie, jak również korzystać z wielu dostawców chmury publicznej.

Elastyczność chmury hybrydowej pozytywnie wpływa na procesy optymalizacyjne w przedsiębiorstwie. Ma to swoje odzwierciedlenie w popularności. Z rozwiązania hybrydowego korzysta aż 78% firm, 19% decyduje się wyłącznie na chmurę publiczną, a jedynie 2% firm korzysta tylko z chmury prywatnej (raport: Flexera 2021 State of the cloud, s. 20).

Zastosowanie chmury obliczeniowej w organizacji

Warto zatrzymać się na chwilę przy możliwych zastosowaniach chmury obliczeniowej. W jaki sposób nowoczesna organizacja może korzystać z dobrodziejstw tej technologii? Spójrzmy na kilka najpopularniejszych przykładów wykorzystania chmury obliczeniowej:

  • Przechowywanie danych – To podstawowa funkcjonalność, która umożliwia gromadzenie wszystkich plików w chmurze, poza naszą firmą. Funkcjonalność ta pozwala zrezygnować z inwestycji we własne serwery a dane, które są przechowywane w chmurze, są dla nas dostępne z poziomu dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.
  • Tworzenie aplikacji w chmurze – Chmura obliczeniowa dostarcza narzędzia, które wspomagają proces wytwarzania i testowania oprogramowania, zmniejszając koszty i czas trwania projektu. Infrastruktura chmurowa umożliwia łatwą skalowalność oprogramowania, co gwarantuje nam możliwość bezproblemowego rozwoju aplikacji. Technologie natywne takie jak kontenery, koncept mikrousług czy kubernetyzacja znacznie zwiększają efektywność naszego oprogramowania – wytwarzanego i rozwijanego za pośrednictwem chmury. 
  • Analiza danych – Zaawansowane usługi zawierające elementy sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego czy RPA (eng. Robotic Proces Automation) sprawiają, że analiza danych w organizacji jest bardziej złożona, przyspieszając proces podejmowania decyzji biznesowych.

To tylko najważniejsze z wielu funkcjonalności chmury obliczeniowej. Warto dodatkowo wspomnieć o takich funkcjonalnościach jak łatwa możliwość strumieniowego przesyłania audio i video, usługi SaaS czy wiele innych. Więcej informacji o możliwych sposobach wykorzystania chmury obliczeniowej znajduje się na blogu Cloud Partners w artykule „Najważniejsze zastosowania chmury obliczeniowej”.

dane w chmurze data in the cloud geek cat women in it

Korzyści wynikające z wdrożenia chmury publicznej

Jakie są podstawowe korzyści wynikające z wykorzystania publicznej chmury obliczeniowej w swojej organizacji? Przede wszystkim jest to znaczne obniżenie kosztów inwestycyjnych. W modelu chmury prywatnej przedsiębiorstwo staje przed wyzwaniem sfinansowania sprzętu informatycznego i nowoczesnego oprogramowania – to warunek konieczny utrzymywania przewagi konkurencyjnej w wielu branżach. Chmura publiczne minimalizuje te koszty, zapewniając jednocześnie pełne wsparcie ze strony dostawcy rozwiązania.

Do tego dochodzi znacznie większa efektywność realizowania procesów biznesowych, a także szybkość dostępu do danych. Nawet najbardziej złożone narzędzia analityczne są do naszej dyspozycji w ciągu kilku chwil, bez względu na objętość i rodzaj gromadzonych w chmurze danych. Pomaga więc to w przeprowadzaniu analiz oraz podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych.

Warto wspomnieć o zaletach związanych z bezpieczeństwem i niezawodnością rozwiązań chmurowych. Dostawcy chmury zapewniają swoim użytkownikom najnowocześniejsze technologie maksymalizujące bezpieczeństwo. Łatwe tworzenie kopii zapasowych oraz odzyskiwanie danych po wszelakich awariach to dodatkowe atuty chmury obliczeniowej. 

Jak wdrożyć chmurę w swojej firmie? Skorzystaj z doświadczenia partnerów chmury

Decyzja o wykorzystaniu potencjału chmury obliczeniowej w swojej organizacji to duży krok naprzód, który należy odpowiednio zaplanować. Ilość procesów biznesowych zachodzących w firmie, wykorzystywanych systemów i wolumen przechowywanych danych często wzrasta w tempie wykładniczym. Niejednokrotnie te czynniki utrudniają lub przedłużają podjęcie decyzji w sprawie transferu firmowych danych do chmury. Istnieje jednocześnie proste rozwiązanie tego problemu.

W migracji danych skorzystaj z certyfikowanych partnerów chmury – firmy Cloud Partners. Ich zadaniem jest pomoc w wyborze odpowiadającego potrzebom dostawcy oraz przygotowanie i realizacja bezpiecznej migracji danych. Korzystają oni przy tym z Cloudmizer – autorskiego narzędzia umożliwiającego stałe monitorowanie i optymalizację kosztów chmury wszystkich trzech najpopularniejszych dostawców: AWS, Azure i GCP.

Dzięki pomocy ekspertów IT z ogromnym doświadczeniem w obszarze migracji, firmowe dane bezpiecznie znajdą się w chmurze. Wyjątkowe narzędzia wykorzystywane przez Cloud Partners pomagają przy tym w łatwy sposób optymalizować koszty chmury. Zaoszczędzone środki możesz wykorzystać do dalszego rozwoju cyfryzacji swojej firmy czy poprawy bezpieczeństwa.

Artykuł zewnętrzny przy współpracy z cloudpartners.pl

Share7Tweet4Share1

Related Posts

Jak zrobić portfolio - Geek Cat
Kariera

Jak zrobić portfolio, które zapewni Ci pracę? Zobacz!

by Justyna Kot | Geek Cat
20 stycznia 2022
Geek Cat - benefity pozapłacowe w branży IT
Kariera

Jakie benefity kuszą specjalistów z branży IT?

by Wpis sponsorowany
17 stycznia 2022

Najnowsze

Geek Cat - depresja wśród pracowników duzych firm

Depresja wśród pracowników dużych firm

27 kwietnia 2022
Geek Cat - banery reklamowe zalety i wady

Banery reklamowe – wady i zalety reklamy zewnętrznej

25 stycznia 2022
Geek Cat - depresja tematy tabu dlaczego

Depresja – dlaczego ciągle jest tematem tabu?

24 stycznia 2022

Instagram

  • DIY Lights in jar 💡🍯
  • Dziś krótko:

PRZERWA.

Uczę się robić sobie przerwy i odpuszczać. Nie zasuwać 16/24. Wrzucam jako „przypominajkę” dla samej siebie - a może i dla kogoś z Was? 

Buziaki!

=======
#pracoholizm #jesień2021 #przerwanakawe #coffeemood #jesiennyvibe #freelancerka #kobiecybiznes #kobietapotrzydziestce #instagrampl #pasjobiznes #kobietazpasją #girlbosslife #girlbosspl
  • 👉7 POMYSŁÓW NA POSTY W SOCIAL MEDIACH

Chcesz dodać nowy post, ale nie masz pomysłu? 
👉PRZESUŃ W LEWO i sprawdź 7 szybkich pomysłów na wartościowe posty

Wiele osób nie publikuje regularnie na Instagramie, ponieważ brak im pomysłów na posty. Jesteśmy zabiegani i czasem po prostu cieżko znaleźć chwilę, aby wrzucić wartościową treść na media społecznościowe.

✅ Oto 7 pomysłów, które możesz wykorzystać w takich chwilach! 

👉 PRZESUŃ W LEWO kafelek, aby je poznać

💬 DAJ ZNAĆ W KOMENTARZU (LUB NA PRIV) jakie posty sprawdzają się u Ciebie w takich sytuacjach

➡ MASZ PYTANIA? Śmiało! Pytaj! 🙂

I koniecznie zaobserwuj mój profil po więcej takich treści 👇👇👇

@geekcatpl
@geekcatpl
@geekcatpl

Udanego Halloween! 🎃 👻

===========

#marketingpl #przedsiębiorca #pracawdomu #instatips #instakaruzela #karuzela #marketingpopolsku #pracaonline #edukacja #biznesonline #instagrampl #markaosobista #biznesonline #markaonline #skleponline #sklepinternetowy #kobiecybiznes #kobiecafirma #kobietawbiznesie #mojapasja #polskamarka #pracazdalna #wiedza #geekcat #geekcatpl
  • QUICK LUNCH RECIPE 🍲

[PL below ⬇️]

- carrot
- green beans
- olive oil
- spices
- roasted chicken breast
- rice
- raw cucumber
- soy sauce

PL 🇵🇱

- marchewka
- fasolka szparagowa
- oliwa z oliwek
- przyprawy
- pieczona pierś z kurczaka
- ryż
- surowy ogórek
- sos sojowy
  • Autumn mood 🍂🍁

Coffee & books ☕️📚
  • 👉JAK ZROBIĆ SZYBKI PLAN POSTÓW NA CAŁY MIESIĄC?🤔

Wiele osób nie publikuje regularnie na Instagramie, ponieważ brak im pomysłów na posty. Jesteśmy zabiegani, mamy mnóstwo spraw na głowie i czasem po prostu cieżko znaleźć w tym wszystkim chwilę, aby wrzucić wartościową treść na media społecznościowe.

➡️Jak temu zaradzić? 🤔
Ja jestem fanką podejścia, które pokazałam w dzisiejszej rolce. Sprawdź poniżej jak wygląda mój proces: 

✅KROK 1
Wybierz swoją niszę. Zastanów się, o czym chcesz mówić na IG, do kogo mają trafić Twoje treści oraz jakie problemy mogą mieć takie osoby.

✅KROK 2
Wybierz od 3 do 5 tematów w wybranej niszy, w których chcesz się specjalizować. 

✅KROK 3 
Przygotuj dla każdego z wybranych tematów po 5 pomysłów na posty. Mogą to być zarówno zdjęcia, karuzele, jak i rolki.

✅KROK 4
Zaplanuj posty do publikacji! Możesz skorzystać tutaj z narzędzi Facebooka, które umożliwiają ustawianie postów do publikacji w przyszłości oraz Canvy do grafik.

Gotowe!

💬 DAJ ZNAĆ W KOMENTARZU (LUB NA PRIV) jak Ty planujesz swoje treści

➡ MASZ PYTANIA? Śmiało! Pytaj! 🙂

I koniecznie zaobserwuj mój profil po więcej takich treści 👇👇👇

@geekcatpl
@geekcatpl
@geekcatpl

===============

#markaonline #biznesonline #kobiecybiznes #girlbosspl #działalnośćgospodarcza #przedsiębiorczość #bizneswomen #biznesman #mojafirma #przedsiębiorca #kobietaprzedsiebiorcza #pracawdomu #kobietawbiznesie #kobietapracująca #kobietazpasją #rekrutacja2021 #kobietasukcesu #kobietawmlm #instakaruzela #socialmediapl #reelspl
  • 👉 14 KOSZMARÓW KAŻDEGO MARKETERA 😱 👻

Czego boją się marketerzy? 🤔 Wprawdzie w tym zawodzie jest wielu śmiałków, jednak nawet najodważniejsi adepci wiedzy marketingowej truchleją przed tymi koszmarami... 🎃 👻

Z okazji zbliżającego się Halloween, sprawdźmy jakie demony budzą się w czeluściach marketingu!

👉 PRZESUŃ W LEWO kafelek, aby je poznać

💬 DAJ ZNAĆ W KOMENTARZU (LUB NA PRIV) jakie inne marketingowe koszmarki dodał/a_byś do tej listy

➡ MASZ PYTANIA? Śmiało! Pytaj! 🙂

I koniecznie zaobserwuj mój profil po więcej takich treści 👇👇👇

@geekcatpl
@geekcatpl
@geekcatpl

Udanego Halloween! 🎃 👻

===========
#markaonline #biznesonline #kobiecybiznes #girlbosspl #działalnośćgospodarcza #przedsiębiorczość #bizneswomen #biznesman #mojafirma #przedsiębiorca #kobietaprzedsiebiorcza #pracawdomu #kobietawbiznesie #kobietapracująca #kobietazpasją #rekrutacja2021 #kobietasukcesu #kobietawmlm #instakaruzela #socialmediapl #halloween2021 #dziady
  • 👉 Dlaczego powinnaś pokazywać swoją twarz w social mediach (nawet na koncie biznesowym!)

🎁 Czytaj dalej - i koniecznie SPRAWDŹ PIERWSZY KOMENTARZ - znajdziesz tam bonus! :)

Z jednej strony to oczywiste - przecież na Instagramie mamy pełno selfies! Z drugiej - niekoniecznie, zwłaszcza, gdy prowadzisz profil biznesowy. Mamy mnóstwo oporów przed pokazywaniem siebie i swojego wizerunku w social mediach. Znasz to?

🔎 Czy muszę?
🔎 Czy to wpłynie na sprzedaż?
🔎 Czy nie wystarczą same fotki produktów?

Nie ma się co dziwić - Instagram kreuje mocno zakrzywiony obraz naszych ciał. Nie każdy profil MUSI to robić. Ale wiele osób POWINNO. Dlaczego?

💡Nie żyjemy już w czasach sprzedaży B2B (business to business) czy B2C (business to customers) ale w świecie P2P (people to people)! Zwłaszcza, jeśli jesteś freelancerem, specjalistą, lub budujesz swój biznes od zera - postaw na to, by pokazać nie tylko swój produkt, ale także siebie! Po co?

✅ Dasz się poznać - i polubić, a ludzie po prostu chętniej korzystają z rad czy usług ludzi, których znają, lubią i którym ufają

✅ Chcą wiedzieć, kto stoi za Twoim profilem - każda marka potrzebuje duszy. Marka osobista - potrzebuje jej jeszcze bardziej!

✅ Ludzie wolą kupować od „prawdziwych” ludzi - mamy wysyp marek, za którymi stoją jedynie obrazki skopiowane z Alli Express. Chcesz być jednym z nich?

✅ Tworzenie więzi - pomiędzy Tobą i obserwatorami, dzięki czemu będą identyfikować Twoją markę z Tobą (a nie z anonimowymi obrazkami!)

✅ „Ludzka” strona - mamy już dosyć idealnego Insta-świata. O wiele lepiej odnajdujemy się wśród treści tworzonych przez osoby takie, jakimi sami jesteśmy. Nie zawsze idealni, nie zawsze super produktywni. Po prostu ludzcy i autentyczni.

Jeśli jesteś freelancerem, budujesz markę osobistą lub rozwijasz swój mały biznes, pomyśl o tym. 

👉 SPRAWDŹ PIERWSZY KOMENTARZ - BONUS! W komentarzu pod tym postem znajdziesz kilka pomysłów, w jaki sposób tę „ludzką” twarz pokazać! :) 

💬 DAJ ZNAĆ W KOMENTARZU (LUB NA PRIV) , którą metodę wypróbujesz u siebie.

➡ MASZ PYTANIA? Śmiało! Pytaj! 🙂

I koniecznie zaobserwuj mój profil po więcej takich wskazówek 👇👇👇

@geekcatpl
@geekcatpl
@geekcatpl

POWODZENIA! ❤
Facebook Twitter Instagram

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. O szczegółach przeczytasz w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kategorie

  • Aplikacje (23)
  • Apple (8)
  • Bez kategorii (4)
  • Branding (3)
  • Content marketing (16)
  • Facebook (7)
  • Filmy i seriale (2)
  • Google (10)
  • Instagram (5)
  • Kariera (3)
  • Kobiety w IT (8)
  • Kreatywność (11)
  • Książki biznesowe (1)
  • Książki o marketingu (2)
  • Książki o produktywności (2)
  • Lead generation (3)
  • Lifestyle (41)
  • Linkedin (1)
  • Marketing (47)
  • Media społecznościowe (14)
  • Mobile (1)
  • Moja organizacja (15)
  • Muzyka (1)
  • Narzędzia marketingowe (4)
  • Organizacja (34)
  • Podróże (6)
  • Pomysł na biznes (9)
  • Produktywność (8)
  • SEO i pozycjonowanie (2)
  • Strategia (8)
  • Technologia (51)
  • Własny biznes (35)
  • Własny biznes od kulis (12)
  • Wnętrza (1)
  • Work-life balance (16)
  • Zarządzanie czasem (1)
  • Zarządzanie projektami (6)

Recent Posts

  • Depresja wśród pracowników dużych firm 27 kwietnia 2022
  • Banery reklamowe – wady i zalety reklamy zewnętrznej 25 stycznia 2022
  • Depresja – dlaczego ciągle jest tematem tabu? 24 stycznia 2022

© 2017 - 2020 Geek Cat Marketing, przedsiębiorczość, nowe technologie.

No Result
View All Result
  • Marketing
  • Własny biznes
  • Technologia
  • Organizacja
  • Lifestyle
  • Konsultacje

© 2017 - 2020 Geek Cat Marketing, przedsiębiorczość, nowe technologie.

 

Loading Comments...