Kategorie
Kreatywność Lifestyle

Grafika komputerowa na YouTube

Interesujesz się grafiką komputerową? Szukasz ciekawych tutoriali? Chcesz podszlifować swoje umiejętności? Ucz się od najlepszych i to za darmo – zobacz, jakie kanały na YouTube poświęcone grafice komputerowej warto znać.

YouTube to tylko głupie filmy z kotami, prankami i scenami z gier? Nic bardziej mylnego. Współczesny świat daje nam naprawdę ogrom możliwości i to tylko od nas zależy, jak je wykorzystamy. Podobnie jest z Internetem, dlatego też bawią mnie (a może bardziej już męczą) opinie osób twierdzących, że Internet to jeden wielki cywilizacyjny śmietnik, pozbawiony jakiejkolwiek wartości.

Słysząc podobne opinie nasuwa mi się jedynie jedna myśl:

To, czy sieć będzie dla Ciebie jedynie śmietnikiem pełnym bezużytecznych rzeczy, zależy tylko od Ciebie.

Taka prawda. To trochę jak z odwiedzaniem nowego miasta – jeśli wiesz, czego szukać, trafisz na atrakcyjne miejsca, ciekawe knajpki, zabytki i spoko ludzi. Jeśli idziesz na oślep, to zwiększasz swoje prawdopodobieństwo, że trafisz na przypadkowe, niezbyt wartościowe rzeczy na swojej drodze.

W sieci też tak jest – jeśli ciągle odwiedzasz tylko strony takie, jak 4chan, Demotywatory i temu podobne, to nie dziw się, że sieć nie daje Ci nic wartościowego, poza głupimi obrazkami. Jeśli nałogowo odwiedzasz fora Onetu czy Wyborczej, nie mów, ze wszyscy w Internecie to hejterzy i debile. Ale ok, ja dziś nie o tym – chciałam zrobić jedynie krótki wstęp, więc nie będę się tutaj rozpisywać na ten temat.

Grafika komputerowa na YouTube – te kanały warto śledzić

Dziś mam coś dla osób zainteresowanych grafiką (bądź tak jak ja, ciągle rządnych wiedzy). Oto 4 kanały na YouTube, na których znajdziecie naprawdę sporo niezłych tutoriali i materiałów, w których autorzy dzielą się swoją wiedzą i pozwalają podglądać swój worflow. Bardzo cenne zwłaszcza dla kogoś, kto chce się uczyć i rozwijać 🙂

Poniżej osadziłam tylko przykładowe filmy, ale po kliknięci w nazwę kanału zostaniecie przeniesieni na kanał każdego z twórców, a tam czeka na Was niezła dawna filmów. Sami zobaczcie!

1. Swerve™ Graphic designer

2. Creatnprocess

3. Armaganvideos

4. Steven Bryant

Jeśli sami znacie wartościowe kanały na YouTube, koniecznie podzielcie się nimi pod tym wpisem! Poniżej znajdziecie listę ze wspomnianymi wyżej kanałami, więc jeśli znacie jakieś lub macie własne, które chcecie polecić, wrzućcie śmiało link – stwórzmy razem bazę dobrych treści 🙂

Znasz wartościowy kanał? Podziel się!

 Spodobał Ci się ten wpis? Podaj dalej!

Autor: Justyna Kot | Geek Cat

Od ponad 5 lat pracuję w branży IT, odpowiadając m. in. za strategie marketingowe i ich realizację. Doradzam startupom i markom (m. in. jako mentor w programie Google for Startups Accelerator) oraz jestem częścią software-housowego Rocket Teamu Concise Software.

Nowe technologie i nowe media interesowały mnie od zawsze. Już jako mała dziewczynka marzyłam o tym, by zostać hakerem (lub Googlersem), pracować w NASA nad programem kolonizacji Marsa, lub prowadzić własną redakcję zajmującą się tematyką new tech.

Od ponad 7 lat zawodowo zajmuje się marketingiem - głównie w sektorze nowych technologii i IT. Od 2017 roku mam ogromny zaszczyt wspierać startupy jako Marketing Mentor w programie Google Developers Launchapd. Zdecydowanie jednymi z najciekawszych projektów w jakich uczestniczyłam była rola Lead Mentora na dniu marketingowym podczas Launchpadu w Serbii oraz udział w Google x World Food Programme (ONZ) Bootcamp dedykowanym projektom skoncentrowanym na zniwelowaniu problemu głodu na świecie.