Kategorie
Kreatywność Lifestyle

Szukasz inspiracji? Oto najciekawsze strony z rysunkami

Szukasz inspiracji? A może po prostu lubisz przeglądać świetne rysunki, lub podpatrywać warsztat innych twórców? W sieci jest pełno stron, na których możesz znaleźć prace innych osób, jednak często ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

W dzieciństwie nie rozstawałam się ze szkicownikiem i rysowałam wszystko, co tylko mnie zainteresowało, rozpoczynając od otaczającego mnie świata, po ulubione kreskówki czy sceny tkwiące jedynie w mojej wyobraźni. Z biegiem czasu rysowania w moim życiu było coraz mniej, dlatego obecnie czuję, że mam spore zaległości. Kiedyś po prostu szło mi łatwiej 🙂 Najlepszym sposobem na nadrobienie tych strat jest ciągłe ćwiczenie warsztatu i… podpatrywanie prac innych osób. Lubię analizować rysunki innych i zastanawiać się, w jaki sposób i dlaczego prowadzą swoją kreskę tak, a nie inaczej. Szkicowniki i prace publikowane w sieci to istna skarbnica wiedzy i inspiracji, dlatego dziś przygotowałam dla Was coś specjalnego – oto moja lista najlepszych stron z rysunkami:

1. Illustration Friday

W skrócie: co piątek pojawia się nowy temat na pracę. Twórcy mają tydzień na przygotowanie własnej interpretacji i podzielenie się nią z członkami społeczności. Motywujące, zwłaszcza, że tydzień to pozornie niewiele 😉

2. Urban Sketchers

Organizacja non profit, która propaguje wartość rysunków ukazujących miejsca. Fajny pomysł na promowanie lokalizacji, w której aktualnie przebywasz, dzielenie się miejscami wartymi uwagi, a do tego bogata baza rysunków ulic i miast – od niektórych autorów można się wiele nauczyć.

3. Doodlers Anonymous

Jak sami o sobie piszą – dom dla spontanicznej sztuki. To właśnie znajdziemy na stronce – mnóstwo spontanicznych, często szybkich i niedbałych, lecz pełnych uroku prac. Tworzone w Moleskine, na serwetce, lub w trakcie bezsennej nocy.

4. Drawn The Road Again

Tutaj znajdziemy rysunki tworzone przez Chandler O’Leary, które przypominają mi ilustracje z bajek wyjętych wprost z mojego dzieciństwa. Idea strony jest prosta – autorka ilustruje obrazy ze swoich podróży. Niektórzy na wakacjach robią fotki i selfie, inni – niepowtarzalne rysunki… 😉

5. Sketchbook School

Blog pełen przydatnych porad, artykułów i oczywiście – inspirujących rysunków, prowadzony przy stronie Sketchbook School.

6. They Drawn and Cook

Miejsce tworzone przez niezwykle kreatywne rodzeństwo. To nie tylko baza świetnych rysunków, ale także przepisów na to, co znajdziemy na ilustracjach – układ win-win! 😉

7. Lisa Congdon

Blog Lisy Congdon, znanej z niezwykle kolorowych i pomysłowych prac. Lisa dzieli się nie tylko swoimi pracami, ale i wiedzą, więc warto od czasu do czasu tam zajrzeć.

8. Illustration Age

Serwis, gdzie znajdziemy mnóstwo dobrych rysunków cenionych ilustratorów, ale także interesujące podcasty.

Postanowiłam nie wspominać o tak oczywistych stronach, jak Behance, Deviantart, Digart czy inne tego typu, gdyż są raczej szeroko znane. Postawiłam na mniej oczywiste, jednak równie wartościowe i inspirujące – mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Autor: Justyna Kot | Geek Cat

Od ponad 5 lat pracuję w branży IT, odpowiadając m. in. za strategie marketingowe i ich realizację. Doradzam startupom i markom (m. in. jako mentor w programie Google for Startups Accelerator) oraz jestem częścią software-housowego Rocket Teamu Concise Software.

Nowe technologie i nowe media interesowały mnie od zawsze. Już jako mała dziewczynka marzyłam o tym, by zostać hakerem (lub Googlersem), pracować w NASA nad programem kolonizacji Marsa, lub prowadzić własną redakcję zajmującą się tematyką new tech.

Od ponad 7 lat zawodowo zajmuje się marketingiem - głównie w sektorze nowych technologii i IT. Od 2017 roku mam ogromny zaszczyt wspierać startupy jako Marketing Mentor w programie Google Developers Launchapd. Zdecydowanie jednymi z najciekawszych projektów w jakich uczestniczyłam była rola Lead Mentora na dniu marketingowym podczas Launchpadu w Serbii oraz udział w Google x World Food Programme (ONZ) Bootcamp dedykowanym projektom skoncentrowanym na zniwelowaniu problemu głodu na świecie.