Kategorie
Media społecznościowe

Pomysły na posty w mediach społecznościowych na styczeń 2019 + planer [DO POBRANIA]

Ile razy zdarzyo Wam się, że chcieliście rozbujać swoje social media ale… brakowało czasu, albo po prostu pomysłów? Znam wiele takich przypadków, dlatego przychodzę z pomocą. Oto darmowy kalendarz na styczeń 2019, w którym znajdziecie pomysły na posty w mediach społecznościowych. Wystarczy pobrać, wydrukować i zacząć planowanie!

Pomysły na posty w mediach społecznościowych raz wpadają nam do głowy z łatwością, a innym razem po prostu… nie. Każdy czasem ma gorszy dzień, kiedy to robota papierkowa lub ilośc spraw do załatwienia jest tak duża, że czasu i ochoty na wymyślanie kreatywnych wpisów na media społecznościowe po prostu brak. I wiesz co? To naprawdę ok. Każdy z nas ma prawo do tego, aby być zmęczonym, lub by mieć ważniejsze rzeczy na głowie 🙂

Dużo zależy od poziomu naszej kreatywności, czy ilości obowiązków, jakie mamy na głowie (o czym z resztą pisałam ostatnio w artykule o sposobach na kreatywność). To, że czasem po prostu nie mamy weny ani ochoty na ogarnianie kolejnego obszaru w naszym biznesie jest normalne – nie jesteśmy przecież robotami  Ale! Nawet takim sytuacjom można zapobiegać. Dlatego przychodzę z pomocą!

Jak niektórzy z czytelników geekcat.pl może wiedzą, od jakiegoś czasu staram się Wam publikować gotowe, darmowe planery na konkretne miesiące, w których znajdują się pomysły na posty w mediach społecznościowych. Treści są oczywiście dostosowane do konkretnego miesiąca i świąt, czy rozmaitych rocznic, które wtedy wypadają. Dziś mam dla Was taki kalendarz na styczeń 2019.

Pomysły na posty w mediach społecznościowych na styczeń 2019 – pobierz i korzystaj 

Przygotowałam dla Was kalendarz na styczeń 2019, w którym znajdziecie pomysły na każdy dzień. Możecie korzystać z nich tak, jak to jest zasugerowane w planerze (wedle dat) lub po prostu wybrać ciekawe dla Was pomysły i dostosować do swojego planu publikacji.

Geek Cat - pomysły na posty w mediach społecznościowych wrzesień 208 do pobrania

Co zawiera kalendarz?

  • Spis nieoficjalnych świąt i dni, które możesz wykorzystać w swoim planie marketingowym, przypadające w styczniu 2019. Możesz je sprytnie wykorzystać, tworząc tematyczne wpisy na swoich kanałach w social mediach, lub tworząc interesujące kreacje pod real time marketing.
  • Arkusz pomysłów na posty z propozycją kolejności i dat – w środku znajdziesz także osobny arkusz, a w nim pomysły na posty w mediach społecznościowych, ułożone wedle dat. Możesz kierować się tą kolejnością, lub dowolnie je mieszać – wybór należy do Ciebie 
  • Czysty arkusz na Twoje plany – miejsce, gdzie możesz tworzyć swój plan, wedle swoich zasad 
  • Kalendarz w 2 wersjach kolorystycznych (turkusowa i szara, przyjazna w druku) – specjalnie z myślą dla osób, które będą chciały go sobie wydrukować i wykorzystać w formie „analogowej”. Ja też wolę czasem coś po prostu wynotować i podkreślić 🙂
  • Przejrzysty, minimalistyczny układ – bez zbędnych ozdobników, szlaczków, kwiatków itp. Lubię minimalizm, więc w planerze znajdziecie tylko to, co potrzebne 
  • Korzystasz tak, jak chcesz – 1:1, krok po kroku wykorzystując pomysły na posty w mediach społecznościowych tak, jak w kalendarzu, lub wybierając tylko niektóre z pomysłów i proponowanych terminów publikacji. Możesz śmiało dostosować pomysy do swojego własnego planu marketingowego, lub wybrać jedynie niektóre z nich. To Ty decydujesz, jak wygląda Twój plan działań w social mediach 

Dla kogo jest ten kalendarz?

Kalendarz przygotowałam z myślą o trzech grupach osób, ale myślę, że spokojnie można go zmodyfikować także np na potrzeby blogerów, czy osób działających po prostu w sieci. Przejdźmy jednak do sedna – dla kogo jest ten kalendarz?

  • Freelancerzy – buduj zaangażowanie, wizerunek eksperta w social mediach i sukcesywnie poszerzaj grono swoich zadowolonych klientów.
  • Osoby prowadzące własną działalność – masz na głowie całą firmę, więc miej z głowy swoje media społecznościowe! 
  • Osoby budujące swoją markę osobistą w sieci – daj się poznać swoim odbiorcom – inspiruj, pomagaj, pokaż się z tej „ludzkiej” strony

Geek Cat – Kalendarz marketingowy – pomysły na posty w mediach społecznościowych styczeń 2019

Autor: Justyna Kot | Geek Cat

Od ponad 5 lat pracuję w branży IT, odpowiadając m. in. za strategie marketingowe i ich realizację. Doradzam startupom i markom (m. in. jako mentor w programie Google for Startups Accelerator) oraz jestem częścią software-housowego Rocket Teamu Concise Software.

Nowe technologie i nowe media interesowały mnie od zawsze. Już jako mała dziewczynka marzyłam o tym, by zostać hakerem (lub Googlersem), pracować w NASA nad programem kolonizacji Marsa, lub prowadzić własną redakcję zajmującą się tematyką new tech.

Od ponad 7 lat zawodowo zajmuje się marketingiem - głównie w sektorze nowych technologii i IT. Od 2017 roku mam ogromny zaszczyt wspierać startupy jako Marketing Mentor w programie Google Developers Launchapd. Zdecydowanie jednymi z najciekawszych projektów w jakich uczestniczyłam była rola Lead Mentora na dniu marketingowym podczas Launchpadu w Serbii oraz udział w Google x World Food Programme (ONZ) Bootcamp dedykowanym projektom skoncentrowanym na zniwelowaniu problemu głodu na świecie.