Kategorie
Lifestyle Podróże

Singapur – oto 8 miejsc które musisz odwiedzić

Singapur to niezwykłe miejsce. Miasto lwa, zwane przedsionkiem Azji, łączy w sobie w nietypowy sposób egzotykę wschodu i zachodnie naleciałości. Oto 8 miejsc, które koniecznie musicie w Singapurze odwiedzić.

Jak wspominałam w swoim pierwszy artykule dotyczącym Singapuru, miasto to jest jednym z najlepszych miejsc, w których można rozpocząć odkrywanie Azji. Czyste, zadbane, bezpieczne, a przy tym, dzięki swojej historii, pozwala napotkać niemal każdy kawałeczek układanki, jaki składa się na cały obraz Dalekiego Wschodu.

Geek Cat - Singapur - co zwiedzić

Nowoczesne, tętniące życiem centrum, które dumnie pręży swoje wieżowce tuż w sercu Singapuru. Tropikalna roślinność, umiejętnie wkomponowana w tkankę miasta. Malownicze, kolorowe osiedla, które przeplatają krajobraz wraz z nowoczesną architekturą. W końcu tradycyjne świątynie, rozsiane po mapie. Niektóre ukryte w zacisznych zakątkach, inne ulokowane dla kontrastu w sąsiedztwie wielopiętrowych, przeszklonych biurowców i dróg szybkiego ruchu. Pejzaż miasta lwa dopełniają przy tym wszystkim etniczne dzielnice, tętniące zapachami, kolorami i scenami wyciągniętymi niby wprost z uliczek Pekinu czy New Delhi. Oto Singapur.

Zabierając Was na spacer po Singapurze obiecałam, że przygotuję listę miejsc, które musicie odwiedzić, przebywając w to niezwykłe miejsce. Oto ona!

Singapur – oto 8 miejsc które musisz odwiedzić


#1 Marina Sands Bay

Geek Cat - Singapur w 25 zdjęciach 21

Singapur nierozerwalnie kojarzy się z Marina Sands Bay – charakterystycznym budynkiem, w którym mieści się hotel i ogromne centrum handlowe. Na samym jego dachu znajduje się… m. in. basen z widokiem na miasto. Dach ten także skrywa nie lada atrakcję dla turystów – Marina Bay Sands Sky Park 57th Floor. Za ok. 20 dolarów singapurskich można wykupić sobie wejściówkę na punkt widokowy, który zapiera dech w piersi. Bo właśnie tak zareagujecie na pejzaż miasta oglądany z 57. piętra wieżowca. Wiem co mówię ?Mimo swojego lęku wysokości postanowiłam się tam wybrać i naprawdę nie żałuję. Widok jest oszałamiający (jeśli już przezwyciężysz strach i przestaniesz zwracać uwagę na to, że barierki są przeszklone i czujesz się jak na krawędzi…). Z resztą, sami zobaczcie:

Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - panorama Singapuru
Panorama SIngapuru z punktu widokowego na dachu Marina Sands Bay Hotel (kliknij, żeby powiększyć)

Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - panorama Singapuru Marina Sands Bay 2 Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - panorama Singapuru Marina Sands Bay 2

#2 Universal Studios Singapur

Universal Studio zajmuje sporą część wyspy Sentosa i to nic innego, jak ogromny park rozrywki. Składa się tematycznych „dzielnic” i będzie niezwykłą gratką, nie tylko dla fanów produkcji Universals Studio ? Chcecie fotkę z królem Julianem z „Madagaskaru? A może wolicie selfie z azjatycką wersją Marylin Monroe? Tylko tam!

#3 Singapur Chinatown

Chinatown – chińska dzielnica, gdzie znajdziecie nie tylko targ pełen różności, ale także wiele miejsc, w których można posmakować wschodniej kuchni. Szukasz kandyzowanego durianu? A może wolisz surowy? ? Chcesz kupić tradycyjne pałeczki? A może wolisz porcelanowe lub pozłacane, za kilkaset dolarów? Tradycyjny serwis do herbaty? Elektronika? Pamiątki? Tradycyjne, chińskie ubiory, biżuteria? A może pashmina na prezent dla mamy? Tutaj znajdziesz wszystko ?

Geek Cat - Singapur w 25 zdjęciach 25

Geek Cat - Singapur w 25 zdjęciach 25

Geek Cat - Singapur w 25 zdjęciach 25

Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - Chinatown tradycyjna porcelana Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - Chinatown tradycyjne pałeczki Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - Chinatown

Geek Cat - Singapur w 25 zdjęciach 25 Geek Cat - Singapur w 25 zdjęciach 25

#4 Singapur Little India

Little India, czyli mały kawałek Indii w Singapurze. Jeśli odwiedzacie miasto lwa, to naprawdę warto tam zajrzeć. Malownicze, kolorowe kadry, egzotyczne zapachy unoszące się ze stoisk, kilka świątyń czy dom towarowy gdzie… można kupić wyłącznie sari (a przynajmniej na to wygląda… ;)).

#5 Buddha Tooth Relic Temple – Świątynia zęba Buddy

To chyba jeden z najpopularniejszych punktów do odwiedzenia w Chinatown. Już sama jej architektura robi niesamowite wrażenie, ale widok świątyni w otoczeniu prężących się tuż obok wieżowców tylko je potęguje. Moim pierwszym skojarzeniem, gdy tylko ją ujrzałam, był… pałac cesarski. Taki wiecie, jak w tych wszystkich filmach i książkach opowiadających o potężnych władcach starożytnych Chin. Ogromna, dostojna, niczym oaza spokoju w samym sercu niezwykle dynamicznego i kontrastującego swoją nowoczesnością i rozmachem miasta.

#6 Singapur – Gardens By the Bay

Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - Gardens by the Bay

Gardens by the Bay, czyli niesamowite ogrody botaniczne, ulokowane w samym sercu Singapuru, tuż u podnóża Marina Sands Bay. Jeśli znajdziecie czas na ich zwiedzanie, koniecznie zajrzyjcie także do:

  • Flowers Dome – ogromna „kopuła”, w której znajdziecie kwiaty i rośliny niemal ze wszystkich stron świata. Fun fact: jest i kącik poświęcony polskiej florze!
  • Cloud Forest – kolejna, przeszklona kopuła w Gardens By thee Bay, gdzie znajdziecie bujną roślinność, wodospady oraz wodne kaskady, a wszystko to spowite w tropikalnej mgle.

Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - Gardens by the Bay

Geek Cat - Singapur w 25 zdjęciach 21

Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - Gardens by the Bay Cloud Forest 2 Geek Cat - Singapur - co zwiedzić - Gardens by the Bay Cloud Forest 2

#7 Wyspa Sentosa

Wyspa Sentosa to jedno z miejsc, które zasługują na szczególną uwagę podczas pobytu w Singapurze. Warto poświęcić na jej zwiedzenie przynajmniej jeden dzień. Znajdziecie tu m. in.

  • największe na świecie oceanarium – Underwater World, w którym żyje ponad 2,5 tys. stworzeń
  • wspominane wcześniej Universal Studios
  • Muzeum Oblicza Singapuru
  • Siloso Beach, malownicza i chyba także najpopularniejsza na wyspie plaża, w jej południowej części (najcichszą za to podobno jest plaża Tanjong Beach)

#8 Orhard Road

Orhard Road to raj dla zakupoholików ? Na każdym kroku znajdziecie galerie handlowe i sklepy, w których przeważają (przynajmniej z moich obserwacji) zachodnie marki. Przy Orhard Road znajdziecie także biuro informacji turystycznej (dokładnie: na rogu Emerald Hill Road i Orchard Rd), dokłądnie tutaj:

Geek Cat - Singapur w 25 zdjęciach 25

Fun fact: pracująca tam miejscowa pani od drzwi zmierzyła mnie z góry do dołu po czym… powitała mnie perlistym uśmiechem i hasłem „dzień dobry!”. Moje osłupienie było niemałe… ? Dowiedziałam się od niej, że kocha polską kulturę, że mam podobno piękne, słowiańskie rysy (really?!), oraz że potrafi wymówić jeszcze kilka zwrotów. Bardzo miła pogawędka ?

Pro tip: warto zapuścić się dalej w Emerald Hill, dla takich widoków:

Geek Cat - Singapur w 25 zdjęciach 24

Planujecie odwiedzić Singapur? A może już tam byliście i polecicie inne ciekawe miejsca? Piszcie w komentarzach!

Autor: Justyna Kot | Geek Cat

Od ponad 5 lat pracuję w branży IT, odpowiadając m. in. za strategie marketingowe i ich realizację. Doradzam startupom i markom (m. in. jako mentor w programie Google for Startups Accelerator) oraz jestem częścią software-housowego Rocket Teamu Concise Software.

Nowe technologie i nowe media interesowały mnie od zawsze. Już jako mała dziewczynka marzyłam o tym, by zostać hakerem (lub Googlersem), pracować w NASA nad programem kolonizacji Marsa, lub prowadzić własną redakcję zajmującą się tematyką new tech.

Od ponad 7 lat zawodowo zajmuje się marketingiem - głównie w sektorze nowych technologii i IT. Od 2017 roku mam ogromny zaszczyt wspierać startupy jako Marketing Mentor w programie Google Developers Launchapd. Zdecydowanie jednymi z najciekawszych projektów w jakich uczestniczyłam była rola Lead Mentora na dniu marketingowym podczas Launchpadu w Serbii oraz udział w Google x World Food Programme (ONZ) Bootcamp dedykowanym projektom skoncentrowanym na zniwelowaniu problemu głodu na świecie.