Jak wymyślić nazwę firmy? Masz już pomysł na biznes. Wiesz co chcesz robić. A wiesz, jak ją nazwiesz? To czasami niezwykle trudna kwestia, którą można rozwiązać w prosty sposób – a przynajmniej zaczerpnąć skądś inspirację. Generator nazw firmy może pomóc Ci w tym bardzo istotnym punkcie zakładania swojego własnego biznesu!
Generator nazw firmy może pomóc Ci w tym, by ustalić ciekawą, fajnie brzmiącą – najważniejszą część tożsamości Twojego przedsiębiorstwa. Nie sądzę, by ktokolwiek z Was na GeekCat chciał nazwać firmę: „JAN-BUD”, czy „Fryzjerex”. Chcąc budować ciekawy wyróżnik przedsiębiorstwa wśród innych podobnych – warto pokusić się o coś szczególnego. Dobrego i chwytliwego zarazem. Tak, abyście i Wy byli dumni z Waszej nazwy firmy i by Wasi klienci mogli poczuć więź z marka. Lojalny, zaangażowany i zadowolony klient to podstawa.
Zacznijmy od podstaw – jak wymyślić nazwę firmy, by nie żałować?
Ustalmy sobie jedno – chodzi bardziej o nazwę marki, bo przecież firma może nazywać się nawet „WIÓRBETONSTARTUPHAJS”, ale już marka może nazywać się zupełnie inaczej. Zazwyczaj jest jednak tak, że firma przybiera szaty marki. No i trzeba pamiętać o tym, że przy okazji otrzymanej faktury klient może być nieco zaskoczony nazwą: „WIÓRBETONSTARTUPHAJS”. Nie zabraniamy, ale i nie zachęcamy do nazywania tak swojej nowej działalności.
Pokrótce – kilka zasad doboru dobrej nazwy firmy:
- Po pierwsze – jak już masz dobry pomysł na nazwę firmy / marki: zorientuj się, czy nazwa domeny dla niej jest zajęta, czy też nie. No i ustal, czy nie jest zastrzeżona. Ktoś mógł wpaść na podobny, dobry pomysł!
- Pomyśl nad kreatywnym podejściem do końcówek domen. Jeżeli sprzedajesz spawarki – dlaczego miałbyś nie użyć pomysłu: „przyspawaj.to”?
- Niekoniecznie nazwa Twojej firmy musi mówić o charakterze działalności. Spójrz na Apple! Czy Apple sprzedaje jabłka?!
- Czy nazwa Twojej firmy dobrze brzmi po polsku? Zastanów się, czy Twoja grupa odbiorców będzie w stanie je wymówić. Jeżeli nie – znajdź inną. Idąc w rynek zagraniczny, postaw na język angielski. Myśląc o rynku polskim – rozważ opcję pozostania przy czymś polskobrzmiącym
- Znajdując pomysł na nazwę firmy – przegadaj go z innymi. Wysłuchanie zdania kilku osób może zmienić Twoją perspektywę.
- Unikaj długich nazw. Dwa wyrazy to już para, a trzy – tłok.
- Pomyśl o czymś niecodziennym, co łatwo wpada w ucho i jest niespotykane. Spróbuj połączyć dwa wyrazy w jeden. Masz sklep muzyczny? „Kakofonator” byłby niezłą nazwą – tak sądzę!
Jak wymyślić nazwę firmy? Oto generatory nazw firmy, które w tym pomogą
Generator nazw firmy może być pomocą w znalezieniu inspiracji lub zwyczajnie dzięki niemu uda Ci się znaleźć tą wymarzoną. W natłoku spraw, jakie piętrzą się przy okazji zakładania działalności lub kreowania powstającej marki, czasami trudno jest zebrać myśli i dobrać najlepszą nazwę firmy. Nie zniechęcaj się, jeżeli poszukiwania się przedłużają. Czasami warto jest dobrze przemyśleć to, jak będzie nazywać się firma lub marka niż być potem niezadowolonym. Pamiętaj – to Ty ustalasz jak będziesz się nazywać jako marka lub firma. Przy okazji jednak, pomyśl o swoich klientach. Wczuj się w jego potrzeby oraz perspektywę.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami w kontekście generatorów nazw firmy!
Namelix – tak powinien wyglądać każdy generator nazw firmy!
Zdecydowanym liderem, jak chodzi o anglojęzyczne nazwy firmy jest Namelix. Poza ciekawymi nazwami generowanymi również przez sieć neuronową (jeżeli wpiszesz: „car” w polu wyszukiwania nazwy, znajdziesz pomysły z nazwami kojarzącymi się z samochodem), proponuje również inspiracje na wygląd logo. Niezwykle prosty w obsłudze, darmowy i naprawdę uniwersalny. Warto z niego skorzystać.
Poza samym „słowem kluczowym” dla nazwy firmy, możesz ustalić także, czy ma to być długa nazwa oraz jaki ma być jej styl. Ty tu rządzisz!
Squadhelp – sztuczna inteligencja po raz drugi
W Squadhelp podrzucasz sztucznej inteligencji słowa kluczowe, które następnie przetwarza ten generator nazw firmy. Dodajesz takie informacje jak to, w jakiej branży ma działać marka, a także jakie emocje ma wywoływać. Resztę pozostawiasz sztucznej inteligencji. Jak chcesz – możesz kupić pomysł na logotyp.
Podobnie jak w przypadku Namelix, nad wynikami wyszukiwania dla Ciebie czuwa AI. Daj się jej ponieść – będzie warto!
3, 2, 1, start! Sprawdź nazwy dla Twojej firmy na Squadhelp
Novanym – co może zrobić dla Ciebie?
Generator nazw od Novanym nie tylko tworzy dla Ciebie ciekawe nazwy, ale po raz kolejny – dostarcza do nich również proponowane logotypy i oferuje ponadto możliwość zarezerwowania dla firmy domeny. Możesz wybrać różne typy generowanej nazwy, podać więcej słów kluczowych oraz przebierać w branżach.
Niektóre nazwy firmy są ciekawe, niemniej lepszy jest pod tym względem (w naszym przypadku) Namelix, który jest zdecydowanym liderem zestawienia. Novanym warto jednak dać szansę!
Zobacz, jak może nazywać się Twoja firma. Wejdź na Novanym!
Wizlogo
Prosty generator nazw, który pomoże Ci w momencie, gdy na przykład masz już jakiś pomysł i chcesz go zweryfikować. Wpisujesz słowo kluczowe i szukasz w gąszczu tego, co otrzymujesz w wyniku. Nie jest może tak rozbudowany jak poprzednie – ale czy zaszkodzi spróbować?
Jak wspomnieliśmy – nie jest to może najlepszy generator nazw, ale nada się do prostych zastosowań. Bezsprzecznie może się przydać!
Nazwij markę z Wizlogo – sprawdź koniecznie!
Zyro – ostatni ciekawy generator nazw firmy na naszej liście
Jesteście z nami? Super! Cieszymy się, że doczytaliście ten materiał do końca. Zyro bazując na sztucznej inteligencji dostarcza mnóstwa ciekawych pomysłów na nazwy firmy. Wystarczy, że podacie słowa kluczowe (kolejne po pierwszym – po przecinkach) i gotowe!
Jest to ostatni generator, który załapał się do naszego zestawienia, ale wcale nie jest najgorszy! Skoro tutaj jest, zdecydowanie go polecamy.
Wiecie już, jak wymyslić nazwę firmy (lub gdzie szukać pomocy)?
Cieszymy się, że mogliśmy dokonać wyboru generatorów nazw firmy dla Was. Mamy nadzieję, że nasze propozycje okażą się dla Was pomocne. Wiemy o tym, jak trudne jest czasami wymyślenie ciekawej, kreatywnej nazwy dla firmy. GeekCat – jak widzicie, jest połączeniem dwóch wyrazów: „geek” i „cat”. Inaczej być nie mogło – Justyna ma na nazwisko Kot, a więc z kotami to musiało mieć coś wspólnego. No i czy w Internecie jest coś lepszego niż koty oraz memy z nimi? No, powiedzcie sami!
Jeżeli dalej potrzebujesz pomocy w zakresie doboru nazwy dla Twojej firmy – jesteśmy w stanie Ci pomóc. Razem z Justyną zapraszamy Cię na konsultacje marketingowe, które pozwolą nam wspólnie znaleźć najlepszą nazwę Twojej marki lub firmy oraz obudować to w świetny background. Daj się poznać z najlepszej strony. Będzie nam miło Cię poznać!
Inne artykuły o zakładaniu własnej firmy, które mogą Cię zainteresować: