Kategorie
Content marketing

Darmowe szablony Blogspot (ponad 500 do wyboru!)

Darmowe szablony Blogspot – jedyna taka baza! Parafrazując jednego z moich kumpli: blogspot nie musi być brzydki. Jeśli i Ty jesteś tego zdania i szukasz najlepszych darmowych szablonów dla tej platformy, to zestawienie jest właśnie dla Ciebie.

Sama jestem zwolennikiem WordPressa, na którym stoi z resztą właśnie ta strona (niestety, nie jest Blogspot ;)) ale swoje pierwsze blogowe kroki stawiałam właśnie na Blogspocie. Było to wieki temu, za czasów, gdy o responsywności stron czy optymalizacji blogów jeszcze nawet ptaszki nie ćwierkały.

Wtedy też jeszcze żadna blogująca nastolatka nie myślała o wypasionym szablonie – po prostu dłubało się we wbudowanych ustawieniach, modyfikując kolory, fonty czy nagłówki. Ewentualnie tworzyło się mega oryginalny nagłówek (który często zajmował niemal caaaały obszar, jaki widzisz, gdy strona odpala Ci się w przeglądarce,  to co masz przed oczami bez scrollowania) obowiązkowo z adresem blogaska (im bardziej cudaczna czcionka, tym lepiej) czy dodatkami, typu:

 • czaszki
 • kotki
 • gwiazdki
 • różowe wzorki
 • randomowe grafiki pościągane z Tumblr i sklejone w kolarz

Taak… Tak właśnie za moich czasów wyglądał Blogspot. Z czasem nagłówki ewoluowały, a kotki czy czaszki zrobiły miejsce dla zestawionych obok siebie hipsterskich fotek z Pintresta czy Weheartit, niemniej jednak stary, poczciwy Blogspot ciągle w głównej mierze pełni rolę takiej piaskownicy blogosfery. Tam zaczynamy, bawimy się, poznajemy pierwszych blogerów z naszej działki. Tam też powstają pierwsze blogowe znajomości. Z czasem dojrzewamy i po prostu robimy krok na przód. Witaj domeno, witaj hostingu, dzień dobry panie wordpress.

Nie oznacza to jednak, że na blogspocie nie ma profesjonalnych, dobrych blogów – jasne że są! 🙂 Opisałam tutaj jedynie pewien często spotykany schemat. Aby jednak nie odbiegać zbytnio od dzisiejszego tematu wpisu, biorę się za blogspotowe szablony. Przygotowałam zestawienie stron, na których znajdziecie darmowe szablony Blogspot do pobrania i zainstalowania na własnym blogu. Sprawdźcie!

Darmowe szablony blogspot – gdzie ich szukać?

Nie tak łatwo znaleźc dobre darmowe szablony Blogspot – wiem, bo w dawnych czasach sama bardzo często ich szukałam. Niemniej jednak obecnie zadanie jest nieco uproszczone. Dorych źródeł jest naprawdę sporo. Szablony Blogspot bardzo często sątakże obecnie tworzone z myśla o resposnywności, wersjach mobilnych i przyjaznym, nowoczesnym wyglądzie. Źródła, które z czystym sercem mogę Wam polecić znajdziecie poniżej:

Na co zwrócić uwagę wybierając szablon Blogspot?

Darmowe szablony Blogspot to niestety także pewne ograniczenia. Bez ingerowania w kod strony raczej ciężko będzie w większym stopniu spersonalizować witrynę, czy chociażby:

 • usunąć podpis autora szablonu / logo / link do strony autora w stopce
 • ustawić własną kolorystykę
 • zmienić układ strony głównej
 • dodać elementy szablonu, których nie przewidział autor (dodatkowe sekcje itp.)

Oczywiście nie mówię, że jest to każdorazowo niemożliwe! Wszystko tak naprawdę zależy od tgo, który szablon wybierzecie dla siebie. Przeglądając zbiory, które podlinkowałam Wam w poprzednim punkcie, zwróćcie uwagę przed wyborem swojego szablonu na następujące rzeczy:

 • Czy autor oferuje kilka wersji szablonu? Jeśli tak, to albo możecie pobrać od razu ten, który Was interesuje, albo możecie zmienić sobie układ już po zainstalowaniu.
 • Czy na stronie jest informacja o aktualizacjach? Jeśli jest to motyw wypuszczony 1-2 lata temu, warto sprawdzić, czy autor rozwija projekt i dostosowuje do bieżących trendów. Jeśli nie, jest szansa, że za jakiś czas możecie mieć problem z takim szablonem
 • Czy na stronie autora są dostępne komentarze? Nie zawsze komentarze są włączane, jednak jeśli są – sprawdźcie, jakie widnieją tam opinie o szablonie i czy autor odpowiada na nie.

Trzy powyższe punkty pozwolą Wam zaoszczędzić naprawdę sporo czasu oraz nerwów (trust me!). Mam nadzieję, że spośród niemal pół tysiąca szablonów, kóre Wam podlinkowałam powyżej, wybierzecie dla siebie ten idealny 😉 Jeśli tak – koniecznie się pochwalcie w komentarzach!


Inne przydatne artykuły o blogowaniu:

 • Skąd brać pomysły na nowe artykuły i jak je organizować? Każdy bloger lub osoba zajmująca się content marketingiem przynajmniej raz zadała sobie to pytanie – skąd brać pomysły na nowe artykuły? Oto kilka najskuteczniejszych sposobów i źródeł – zobaczcie!
 • Gdzie założyć blog? Wybór platformy blogowej to jedna z pierwszych poważnych decyzji, jakie musimy podjąć, rozpoczynając przygodę z blogowaniem. Sieć oferuje nam naprawdę sporo możliwości, jednak która będzie odpowiadać Twoim potrzebom?
 • Najbardziej irytujące mity o blogowaniu. Popularność, łatwe pieniądze, sojowa kawa ze Starbunia na Instagramie, afery i podkładanie sobie kłód pod nogi na każdym kroku – blogosfera nie musi nam się kojarzyć w ten sposób. Dziś kilka najbardziej irytujących mitów o blogowaniu.
 • Jak przenieść blog z Blogspot na WordPress?  Sporo blogerów staje w końcu przed tym dylematem: przenosić się na WordPressa, czy nie? A jeśli tak, to w jaki sposób zrobić to szybko, sprawnie i bezboleśnie?
 • Wtyczki do WordPress dla blogerów – 13 pozycji, które musisz zainstalować. Gdy stawiałam pierwsze kroki na WordPressie, marzyłam o podobnej liście wtyczek, które ułatwią mi samodzielne prowadzenie bloga. Dziś przychodzę do Was z własną – sprawdzoną, przetestowaną i przede wszystkim – skuteczną!

Są na sali użytkownicy Blogspota?
Który szablon widzielibyście na swoim blogu?

 

Autor: Justyna Kot | Geek Cat

Od ponad 5 lat pracuję w branży IT, odpowiadając m. in. za strategie marketingowe i ich realizację. Doradzam startupom i markom (m. in. jako mentor w programie Google for Startups Accelerator) oraz jestem częścią software-housowego Rocket Teamu Concise Software.

Nowe technologie i nowe media interesowały mnie od zawsze. Już jako mała dziewczynka marzyłam o tym, by zostać hakerem (lub Googlersem), pracować w NASA nad programem kolonizacji Marsa, lub prowadzić własną redakcję zajmującą się tematyką new tech.

Od ponad 7 lat zawodowo zajmuje się marketingiem - głównie w sektorze nowych technologii i IT. Od 2017 roku mam ogromny zaszczyt wspierać startupy jako Marketing Mentor w programie Google Developers Launchapd. Zdecydowanie jednymi z najciekawszych projektów w jakich uczestniczyłam była rola Lead Mentora na dniu marketingowym podczas Launchpadu w Serbii oraz udział w Google x World Food Programme (ONZ) Bootcamp dedykowanym projektom skoncentrowanym na zniwelowaniu problemu głodu na świecie.